کد خبر: 1069368 A

ایوب آقاخانی از دریافت طرح‌هایی از ۱۵ استان کشور برای شرکت در ششمین فصل از دور نوین پروژه توسط دبیرخانه‌ی چهارفصل تئاتر ایران، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایوب آقاخانی، طراح و مدیر پروژه‌ی جامع ملی سراسری آموزش نمایشنامه‌نویسی «چهارفصل تئاتر ایران»، در خصوص تداوم مسیر فعالیت این پروژه با حمایت و متولی‌گریِ مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری و دفتر مطالعات و پژوهش‌های آن مرکز، خبر از دریافت طرح‌هایی از ۱۵ استان کشور برای شرکت در ششمین فصل از دور نوین پروژه توسط دبیرخانه‌ی چهارفصل تئاتر ایران، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری، داد.

اعضای هیئت‌علمی این فصل، که در فراخوان «کودک و محیط زیست» نام گرفته است، آقایان «شهرام کرمی» و دکتر «سعید اسدی» و «سیدحسین فدایی حسین» خواهند بود. طرح‌های برگزیده‌ی این فصل به‌زودی با انتخاب اعضای هیئت‌علمیِ فصل معرفی خواهند شد تا نگارش نهایی طرح‌ها آغاز شده، نویسندگان برای حضور در کارگاه‌های فصلی پروژه با حضور اعضای هیئت ‌علمی آماده شوند. نقطه‌ی پایانی مسیر این پروژه چاپ آثار برگزیده‌ی نهایی توسط انتشارات سوره‌ی مهر است که نمایشنامه‌های برگزیده‌ی نهایی فصل پنجم نیز ـ با عنوان مدافعان سلامت ـ از طرف دفتر مطالعات و پژوهش‌های حوزه‌ی هنری به مدیریت ایوب آقاخانی به شرح زیر با پیشنهاد چاپ به انتشارات سوره‌ی مهر معرفی شده است:

«نامه‌پاره زیر پای زعیم» نوشته‌ی آرزو بهرامی از استان زنجان

«تحویل سال» نوشته‌ی لیلا روغنگیر قزوینی از استان قزوین

«مرثیه‌های ابدی» نوشته‌ی مصطفی جعفری خوزانی از استان اصفهان

«کیانا» نوشته‌ی پژمان شاهوردی از استان لرستان

گفتنی است پروژه‌ی «چهارفصل تئاتر ایران» از سال ۱۳۸۷ کار خود را آغاز کرده و در طول دوران فعالیتش نتایج چشم‌گیری در توسعه‌ی نمایشنامه‌نویسیِ علمی در خارج از پایتخت گرفته است.

انتهای پیام/
ایوب آقاخانی چهار فصل تئاتر ایران کودک و محیط زیست فصل ششم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر