کد خبر: 1069345 A

مجموعه مستند «راویان نور» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمهدی موسوی برزکی پرتره‌ای از شخصیت‌های اثرگذار قرآنی از جمعه ۱۰ اردیبهشت روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

به گزارش ایلنا، موسوی گفت: «راویان نور» در سیزده قسمت ۲۵ دقیقه‌ای به زندگی شخصیت های اثرگذار قرآنی و تلاش‌های آنان در ترویج و گسترش معارف دینی می‌پردازد.

وی افزود: این مجموعه در هر قسمت به زندگی قاریان و حافظان برجسته قرآن کریم آقایان محمود لطفی‌نیا، مسعود نیکدستی، حمید شاکرنژاد، هاشم روغنی، امیر لعل اول، مجید فقیه، غلامرضا شاه‌میوه، مهدی رجبی، محمد جواد پناهی، احمد ابوالقاسمی، حسن احمدی‌زاده، محمد مصطفی‌پور و سید مجتبی سادات فاطمی پرداخته و از زبان آنان اثرات قرآن در زندگی و جامعه را تبیین می‌کند.   

این تهیه‌کننده و کارگردان گفت: این چهره‌های قرآنی نام‌آشنا با معرفی شورای عالی قرآن انتخاب شدند و تحقیق و پژوهش این مستند ۶ ماه و تولید آن ۴ ماه به طول انجامید.

به گفته موسوی فیلمبرداری این مجموعه در مدت زمان ۲ ماه و در استان‌های گیلان، مازندران، تهران، اصفهان و خراسان رضوی انجام گرفته است و اکنون پس از مرحله تدوین آماده پخش در شب‌های ماه مبارک رمضان از شبکه مستند سیما است.

«راویان نور» تولید جدید شبکه مستند سیماست و از عوامل آن می‌توان به دستیار کارگردان: محمدرضا سعیدی فرد، تصویربردار: رضا قاسمی، دستیار تصویر: علی اریسمانی، صدابردار: مصطفی بهمنی، دستیار صدا: علیرضا مشرقی، تدوین: حجت الله معرج و اکبر جعفریان و دستیار تدوین محمد جورکش اشاره کرد.

این مجموعه به مناسبت ماه مبارک رمضان از ۱۰ اردیبهشت هر شب ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

شبکه مستند راویان نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر