کد خبر: 1068804 A

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان خراسان‌جنوبی، از راه‌اندازی نمایشگاه دائمی منسوجات سنتی و تاریخی استان خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، حسن رمضانی (مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان خراسان‌جنوبی) گفت: نمایشگاه دائمی منسوجات سنتی و تاریخی استان در تاریخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری همزمان با روز جهانی موزه، در محل خانه تاریخی پردلی واقع در بافت تاریخی شهر بیرجند در محله سرده افتتاح می‌شود.

او افزود: در این نمایشگاه به معرفی انواع مختلف پوشش‌های رایج و همچنین پارچه‌ها و منسوجات دست‌بافت استان خراسان جنوبی پرداخته شده است.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان خراسان‌جنوبی ادامه داد: بخش‌های مختلف این نمایشگاه شامل پوشش شهرستان‌ها، تالار نمایش پارچه‌ها و لباس‌ها، کارگاه پارچه‌بافی، عکاسخانه و خیاط خانه است.

رمضانی گفت: جمع‌آوری لباس‌های قدیمی این مجموعه پنج سال طول کشیده و قدمت این لباس‌ها و منسوجات از اوایل دوره قاجاریه تا دوره معاصر است.

او ادامه داد: این منسوجات با پژوهش‌های متعدد از سطح استان، توسط مجموعه‌دار بخش خصوصی جمع‌آوری و در قالب نمایشگاه دائمی به نمایش گذاشته می‌شود.

رمضانی اظهار امیدواری کرد: بزودی این مجموعه بسیار باارزش به موزه و گنجینه منسوجات سنتی استان تبدیل خواهد شد.

گردشگری و صنایع دستی نمایشگاه دائمی منسوجات و لباس سنتی و تاریخی خراسان جنوبی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان خراسان‌جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر