کد خبر: 1067816 A

فیلم کوتاه «هفت سال ده روز کم» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید نوری در جشنواره بین‌المللی «هالیوود سیلور اسکرین» در بین سیزده فیلم منتخب بخش رقابتی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فیلم کوتاه «هفت سال ده روز کم» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید نوری در جشنواره بین‌المللی «هالیوود سیلور اسکرین» در بین سیزده فیلم منتخب بخش رقابتی قرار گرفت.

پیمان شاه محمدی، پخش‌کننده بین‌المللی فیلم با اشاره به استراتژی پخش آن تاکید کرد: ۲۵ آپریل برابر با پنجم اردیبهشت، روز آگاهی از خود بیگانگی والدین است. رویکرد این جشنواره نیز «آگاهی از بیگانگی والدین» است که برای ما دقیقا همان چیزی است که می‌خواهیم. دقیقا تنش، آزار و سپس ویرانی حاصل از این معضلات. رویکردی که جشنواره هالیوود سیلور اسکرین به درستی آن را یک جدایی تلخ یا طلاق می‌داند که رابطه مقدس والدین و کودک از بین می‌رود. معضل دقیقا از این جا به بعدش گریبان‌گیر اعضای خانواده می‌شود. بیگانگی والدین نوعی خشونت خانگی و کودک آزاری است و امسال این جشنواره به شکلی بسیار جدی به این موضوع می‌پردازد.

جشنواره «هالیوود سیلور اسکرین» در هفتمین دوره خود به همراه موسسه victim to hero شروع به کار کرد که در این بین ۶۱۴ فیلم از ۸۶ کشور جهان به دبیرخانه ارسال و در نهایت ۱۳ اثر برای نمایش در بخش اصلی انتخاب شدند.

«هالیوود سیلور اسکرین» یک جشنواره سالانه دارای مجوز IMDb است که حامیان بسیاری از برندگان اسکار و امی، مدیران استودیو و افراد برجسته صنعت در آن به چشم می‌خورد. همچنین این جشنواره، فیلم‌هایی را که برنده اسکار و جوایز معتبر دیگر هستند را نیز به نمایش در می‌آورد. این جشنواره فرصت مناسبی برای فیلمسازان از سراسر جهان است که بتواند وارد ارتباطات ارزشمند جشنواره‌ای و همین‌طور فرصت‌های شغلی در صنعت فیلمسازی شوند.

نمایش این دوره از جشنواره به علت پاندمی کرونا به‌صورت آنلاین و از تاریخ ۲۵ آپریل تا ۹ مه سال دو هزار و بیست و یک برگزار  می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «هفت سال ده روز کم» آمده است: شوهر لیلا، به‌خاطر طلاق و مهاجرت، لیلا را از دیدار با پسرش (توفیق-۷ساله) محروم کرده است. لیلا که پس از مدت‌ها موفق می‌شود پسرش را ببیند متوجه رازهایی پنهانی از او در مدرسه‌اش می‌شود. حالا لیلا تصمیم می‌گیرد توفیق را به نحوی به شهر خود ببرد.

در این فیلم بیتا معیریان، فربد احمدی، محمد خوشبختیان، صفر محمدی، نعیم شیخ محبوبی، علی ابریشمی و معصومه خوشنویسان به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سایر عوامل فیلم عبارتند از : نویسندگان: حمید نوری و فاخته الله‌مراد، مدیر فیلمبرداری: داود ملک حسینی، مدیر صدابرداری: مسیح حدپور سراج، تدوینگر، آهنگساز و مدیر امور استودیویی: پیمان شاه‌محمدی، صداگذاری: محمد مهدی جواهری‌زاده، اصلاح رنگ و نور: امیرحسین خوشبین، برنامه‌ریز و دستیار کارگردان: حمید باب‌الحوائجی، گریم: سارا اسکندری، طراح صحنه و لباس: دلیله صوفیانی، عکاس: بهنوش منصوری، دستیار کارگردان: محمد سالار حنیفه‌پور، مدیرتولید: بهرنگ شیرین‌زاده، مترجم: حسن شرف‌الدین، زیرنویس انگلیسی: رضا تاری‌وردی، پوستر: حمیده نوری.

پخش بین‌الملی فیلم بر عهده پیمان شاه‌محمدی است.

هفت سال ده روز کم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر