کد خبر: 1067467 A

فیلم کوتاه «منفیه ۳۶۲۵» با پرداختن به موضوع جنگ و هجوم داعش به مرحله پس تولید و امور فنی استودیویی رسید.

به گزارش ایلنا، فیلم کوتاه «منفیه ۳۶۲۵» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حسین بابائیان، در مرحله پس از تولید و امور فنی استودیویی به مدیریت پیمان شاه محمدی قرار گرفت. 

این فیلم کوتاه، روایت یک موقعیت ضد جنگ است که به موضوع جنگ و هجوم داعش می‌پردازد که اثرات ناشی از آن، بیشترین آسیبش برای کودکان بی‌گناه سرزمین‌های مشرق زمین است. شمار کودکان قربانی این کشتار جهانی، روزانه ۷ نفر، در سال ۳۶۲۵ هزار نفر و در طول هشت سال جنگ مجموعا حدود ۲۹هزار نفر کودک است. 

پیمان شاه محمدی مدیر امور پس از تولید فیلم کوتاه «منفیه ۳۶۲۵» درباره امور فنی این فیلم گفت: ساختن چنین فیلمی نیازمند بررسی اقلیمی و بومی از قربانیان این وقایع جنگی است. اجرای صحنه‌ای در این گونه فیلم‌ها بسیار مهم است و اینکه چقدر می‌توان بدون داشتن ادوات جنگی و یا اکشن خاصی، بیشترین تاثیر مخرب ناشی از جنگ و جنایت را در ذهن مخاطبین القا کرد. این فیلم کوتاه، برشی تلخ از یک موقعیت دوگانه و متضاد است؛ پدری که ناظر بر قربانی شدن اعضای خانواده‌اش است و تقابل بین عاطفه و منطق، تقابل بین شرم و ایثار. 

وی افزود: دغدغه حسین بابائیان کارگردان این فیلم کوتاه نیز همواره ایجاد امنیت و صلح در زندگی بدون جنگ و تنش برای کودکان دنیا است. 

در خلاصه داستان «منفیه ۳۶۲۵» آمده است: «داعش حمله می‌کند. دختری ۷ساله به نام اسما زمین را بغل می‌کند. پدر اسما حدودا ۵ ثانیه فرصت دارد. او باید تصمیم بگیرد…» 

در این فیلم کوتاه، ابوالفضل همراه، پروا آقاجانی، مهرانه عزآباد، میلاد حسینی، حلما ایمانی و میترا تبریزی به ایفای نقش پرداخته‌اند. 

حسین بابائیان پیش از این، فیلم‌های سینمایی ویدیوییِ «راز آسمان»، «گل نرگس»، «آرش و پدرزن»، «شرم گفتن»، «زعیم» و ساخت ۱۹مستند اجتماعی را در کارنامه خود دارد. 

سایر عوامل فیلم عبارتند از: نویسندگان: حسین بابائیان، محسن یاراحمدی، مدیرفیلمبرداری: جواد کسانی، صدابردار: علی فضلی، تدوین و صداگذاری: پیمان شاه محمدی، گریم: سیده فرناز مرتضوی، منشی صحنه: فاطمه حوری نژاد، عکاس: کیمیا غفاری، مدیرتولید: مسعود داعی، دستیار اول کارگردان: میلاد حسینی، اصلاح رنگ و نور: فربد جلالی، مجری طرح: محمدرضا جهانگیرتاج، مدیر امور پس از تولید: پیمان شاه محمدی.

داعش فیلم کوتاه «منفیه ۳۶۲۵»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر