کد خبر: 1065665 A

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز:

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی البرز گفت: به ‌منظور حفظ و حراست از درخت ارس شهرستانک آماده همکاری با نهادهای متولی و مرتبط و در صورت نیاز، تخصیص اعتبار هستیم.

به‌ گزارش ایلنا، فریدون محمدی (مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز) گفت: به‌منظور حفظ و حراست از درخت ارس شهرستانک آماده همکاری با نهادهای متولی و مرتبط و در صورت نیاز، تخصیص اعتبار هستیم.

محمدی ضمن اعلام این خبر، بیان کرد: با توجه به آسیب واردشده به درخت ارس کهنسال شهرستانک، میراث‌فرهنگی راهکارهای حفاظت مناسب از آن را نداشته و در واقع این وظیفه به عهده سازمان‌هایی مانند جنگلداری، محیط زیست و منابع طبیعی است و تنها در صورتی که آثار ثبت شده در فهرست ملی ابنیه باشد وظیفه نگهداری از آن به عهده این اداره‌کل است.

او در ادامه اظهار کرد: اداره‌کل استان وظیفه دارد از حریم این اثر طبیعی محافظت کند تا در محدوده آن ساخت‌وسازی انجام نشود و همچنین مورد تعرض افراد متجاوز به عرصه زیست‌محیطی قرار نگیرد که این امر بدون شک نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه است.

درخت ارس شهرستانک با قدمت ۲ هزار و ۷۰۰ سال یکی از کهن‌سال‌ترین درختان کشور است که در سال ۸۸ به شماره ۸۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

جامعه گردشگری گردشگری و صنایع دستی محیط زیست منابع طبیعی درخت ارس شهرستانک میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی البرز حفظ و حراست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر