کد خبر: 1065102 A

رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تفرش از اتمام مرمت بقعه شش ضلعی سماق بنه این شهرستان طی ۱۰ روز آینده خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، سیدمهدی رحیمی (رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تفرش) از اتمام مرمت بقعه شش ضلعی سماق بنه این شهرستان طی ۱۰ روز آینده خبر داد. 

رحیمی با اشاره به بازدید اخیر از بقعه شش ضلعی سماق بنه تفرش به همراه حاج علی‌بیگی فرماندار شهرستان، اظهار کرد: بنای بقعه شش ضلعی سماق بنه، تنها بقعه شش ضلعی در تفرش است که از نظر معماری به دوره صفویه باز می‌گردد. 

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی تفرش، مصالح به کار رفته در این بنا را آجر و ملات و چوب دانست و افزود: میرزا اسماعیل دبیر تفرشی صاحب کتاب نخبه‌التواریخ و میر علام تفرشی فقیه و عالم و شاگرد خاص آیت الله العظمی مقدس اردبیلی در این بقعه به خاک سپرده شده‌اند و به دلیل ارزش تاریخی بنا و اهمیت فرهنگی آن مرمت آن در دستور کار قرار گرفته است.

او با اشاره به اینکه بقعه در ۱۶ بهمن ماه ۱۳۸۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید، بیان کرد: برای مرمت بقعه ۱۵ میلیون تومان از سوی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و ۱۵ میلیون تومان از سوی خیرین شهرستان تامین شده است، کار مرمت تا ۱۰ روز آینده به پایان می‌رسد.

گردشگری گردشگری و صنایع دستی مرمت بقعه «سماق بنه» تفرش آغاز شد اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تفرش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر