کد خبر: 1065035 A

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ماهیت دوسویه رسانه‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد که رسانه‌ها باید انعکاس‌دهنده همه صداها باشند. رسانه‌هایی که با جریان یک‌طرفه فعالیت می‌کنند همان بولتن و بروشور هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت رسمی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خدادی  (معاون مطبوعاتی) درباره نقش رسانه‌ها در حضور حداکثری و آگاهانه در انتخابات رئیس‌جمهوری پیش‌رو با بیان اینکه در صورت نبودن بسترِ رسانه، مردم از انتخابات و نتیجه آن مطلع نمی‌شوند، گفت: رسانه‌ها در زمینه حضور مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح نقش مهمی را بر عهده دارند. 

او با اشاره به کارکرد تبیینی رسانه‌ها در انتخابات، افزود: آینده معیشتی، امنیتی، مناسباتی و محیطی مردم در گروی نقش‌آفرینی در انتخابات است. 

خدادی وظیفه رسانه‌ها را منطبق‌سازی اطلاعات با واقعیات دانست و اضافه کرد: رسانه‌ها ضمن ارائه اطلاعات کاربردی و کارکردی، باید انعکاس‌دهنده همه صداها باشند. 

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نقش رسانه‌ها را اطلاع‌رسانی به مردم در مسیر انتخاب صحیح دانست و گفت: رسانه‌ها به جای پرداختن به اسامی باید به تبیین برنامه‌ها بپردازند. 

خُدادی با اشاره به اینکه برخی از رسانه‌ها فقط نقدها را منتشر می‌کنند، تصریح کرد: نباید جریان رسانه‌ای ما فقط نقاط تاریک و نقطه ضعف‌ها را به مردم نشان دهند. 

معاون مطبوعاتی در همین رابطه بر لزوم دوسویه بودن و روشن‌گرا بودن رسانه تاکید کرد و افزود: در کنار نقاط تاریک و نقدها باید نسخه‌های پیشنهادی هم ارائه شوند. رسانه‌هایی که با جریان یک‌طرفه فعالیت می‌کنند همان بولتن و بروشور هستند. 

او با بیان اینکه رسانه نه تنها در انتخابات بلکه در همه انتخاب‌های زندگی روزمره هم نقش‌آفرینی می‌کند، خاطرنشان کرد: موفقیت یک رسانه در گرو ارائه راه‌حل‌ها در کنار بیان مشکلات و از دیدگاه افراد مختلف است.

محمد خدادی انتخابات 1400 معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر