کد خبر: 1064705 A

گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از ابتدای سال‌جاری تاکنون، تعداد ۱۱ هزار و ۷۳۹ کتاب به صورت اهدایی دریافت کرده است و پس از بررسی و تکمیل مجموعه کتابخانه ملی ایران، مازاد منابع را به مراکز خیریه، مدارس، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌های مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار سراسر کشور انتقال یافته و در چرخه طرح پویش «کتاب در حرکت» نیز مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، گروه مبادله و اهدا، در کنار تکمیل منابع این سازمان و نگهداری این کتاب‌ها برای بهره‌مندی اصحاب علم و دانش، منابع مازاد را در قالب طرح‌های مختلف از جمله پویش «کتاب در حرکت» در اختیار سایر کتابخانه‌های سراسر کشور قرار می‌دهد تا این منابع مجدد به چرخه اطلاع‌رسانی باز گردد.

به همین منظور این گروه برای تکمیل مجموعه منابع کتابخانه ملی، آماده دریافت کتاب‌های اهدایی توسط افراد حقیقی و حقوقی است. زیرا با انجام این کارعلاوه بر غنی‌سازی مخازن کتابخانه ملی ایران، امکان اهدای کتاب به مناطق مختلف کشور به خصوص مناطق دور افتاده و کم برخوردار فراهم می‌شود.

به گفته فتانه ترکاشوند رئیس گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، موسسات خیریه، ‌مدارس و کتابخانه‌های سراسر کشور برای دریافت منابع اهدایی می‌توانند با اداره‌کل فراهم‌آوری و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را ارائه دهند.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای دریافت منابع اهدایی از شهروندان، همکاری های لازم را خواهد کرد؛ همچنین اسامی افراد به عنوان اهداگر در وب سایت این سازمان در بخش «اهداگران» درج خواهد شد.

از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۱۱ هزار  و ۷۳۹ کتاب به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا شده است که پس از بررسی و تکمیل مجموعه کتابخانه ملی ایران، مازاد منابع به مراکز خیریه، مدارس، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌های مناطق دورافتاده و کم برخوردار سراسر کشور انتقال یافت و در طرح پویش کتاب در حرکت مورد استفاده قرار گرفت.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران کتاب اهدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر