کد خبر: 1063321 A

انیمیشن عروسکی «قصه‌های من و آقاجان» در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه‌های جهانی جام جم و شبکه پویا پخش می‌شود.

به گزارش ایلنا، سری سوم مجموعه «قصه‌های من و آقاجان» در ۱۵ قسمت ۱۱ دقیقه‌ای و با حال و هوای ماه رمضان به تهیه‌کنندگی محسن نبی یان و کارگردانی امیر فیضی با تکنیک استاپ موشن برای گروه سنی کودک تولید و پخش می‌شود. 

«قصه‌های من و آقاجان» در فضا و حال و هوایی کاملاً ایرانی در جریان دارد. پدربزرگ، کوچه و محله‌هایی با حال و هوای یک زندگی ساده، بازارچه، مسجد، محل و فضاهایی از این قبیل، بخش‌های مهمی از فضاسازی مجموعه را عهده دارد. 

نرگس شخصیت اصلی این مجموعه راوی قصه‌هایی است که در ماه مبارک رمضان برای خودش، خانواده و اطرافیان، محله و شهر و آبادی‌شان اتفاق می‌افتد. این قصه‌ها به زندگی، روابط، رفتارها و برخوردهایی می‌پردازد که بین بچه‌ها و گاه آدم بزرگ‌ها جریان داشته و با حس و حالی شیرین و کودکانه روایت می‌شوند. 

این روایت‌ها بیانگر درس‌ها و نکات اخلاقی هستند که توسط نرگس تعریف و با همراهی بزرگترها و به ویژه پدر بزرگ او (آقاجان) تصحیح و هدفمند می‌شوند. 

هر کدام از قصه‌های این مجموعه براساس سرفصل یا موضوعی خاص شکل می‌گیرند. موضوعاتی که به شکل مستقیم و یا معنایی به ماه مبارک یا آیین ها، مراسم و آداب روزه داری و عبادت مرتبط است.

شبکه جام جم شبکه پویا قصه های من و آقاجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر