کد خبر: 1063064 A

شبکه دو سیما همچون سالهای گذشته در طول ماه مبارک رمضان با پخش ویژه برنامه‌هایی مهمان خانه روزه‌داران و مخاطبان این شبکه خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، مجموعه‌های نمایشی که در ماه مهمانی خدا برای مخاطبان آماده شده، بدین شرح است: 

سریال «بچه مهندس ۴» طی ۳۰ شب، هرشب ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو پخش می‌شود و تکرار آن در ساعات ۹ صبح، ۱۶:۱۵ و ۰۲:۱۰ بامداد خواهد بود. این سریال در ادامه فصلهای پیشین، دوران جوانی زندگی جواد جوادی را به تصویر میکشد که قصد ازدواج دارد و با نگاهی جدید به کار و اختراعاتش می‌پردازد. 

سریال «فرج و رحمت» محصول ۲۰۱۹ لبنان طی ۲۵ قسمت از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵:۱۰ به روی آنتن می‌شود. این سریال در ژانر اجتماعی، خانوادگی به کارگردانی محمدحسین وقاف و ایفای نقش سهیر نصرالدین، حسن حمدان، محمد شمص، میز کسروانی، وفاء شراره داستان زندگی زن و شوهر مسنی به نام فرج و رحمت را به تصویر میکشد که در روستایی زندگی می‌کنند. پسر آن‌ها نفیس قرار است با خانواده‌اش پیش آن‌ها بیاید و مدتی کنار هم باشند و…

مجموعه «کلبه عموپورنگ» برنامه‌ای شاد و مهیج، در ادامه قسمتهایی که نوروز به روی آنتن رفت، در ماه مبارک رمضان بجز شبهای قدر و وفات حضرت خدیجه (س) ساعت ۱۸:۳۰ پخش و ۱۲:۱۰ روز بعد تکرار می‌شود. 

دیگر برنامه‌های این شبکه بمناسبت ماه مبارک رمضان عبارتند از: «به افق بهشت» برنامه سحرگاهی شبکه دو با اجرای سیدکمال هاشم زاده ساعت ۰۳:۳۰ بامداد؛ «آدمهای خوب شهر» با اجرای سیدکاظم احمدزاده ویژه افطار هرروز ساعت ۱۹:۲۰؛ «محاکات» با موضوع بیان سوژه‌هایی درخصوص طرح فیلم و سریال و انتخاب طرح برتر بعنوان فیلمنامه یک فیلم یا سریال از دوشنبه تا جمعه ساعت ۲۳:۳۰؛ «دست در دست» با موضوع شب‌نشینی‌های ماه رمضان در کنار چهره‌های برتر فرهنگی و هنری با محوریت تیمهای جهادی و فعالیتهای گروههای خیرین، جمعه‌ها ساعت ۲۴ و شنبه و یکشنبه ساعت ۲۳:۳۰؛ «زنان سرزمین آفتاب» با موضوع معرفی زنان کارآفرین مناطق روستایی و نیمه شهری و ترغیب به تولید ملی، روزهای فرد ساعت ۱۷:۳۰؛ «دست کی بالا» با محتوایی متناسب با رمضان و آشنایی خردسالان با این ماه با استفاده از عروسکهای جذاب و قصه‌گویی گیتی خانم از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح؛ «ایوان بهشت» جدیدترین سخنرانی‌های شیخ حسین انصاریان هر روز ساعت ۱۳:۲۰؛ «مناجات خوانی» هر بامداد ساعت ۱، «ترتیل خوانی قرآن کریم از امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) در طبس» هر روز ساعت ۱۱:۱۰؛ «از لاک جیغ تا خدا» با موضوع تحول میان جوانان دختر و پسر حول افکار و اعتقاداتشان پیرامون حجاب برتر، هر روز ساعت ۱۷:۵۰ اشاره کرد. همچنین برنامه «در انتهای الوند- صبحگاهی» هم علاوه بر مجله صبحگاهی و موضوعات روزانه به پخش ادعیه ماه و اهمیت تغذیه درست در این ایام می‌پردازد. این برنامه هم از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۲۰ به روی آنتن می‌رود. 

برنامه‌هایی که به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری همراه با ایام ماه مبارک رمضان از این شبکه پخش می‌شوند، عبارتند از: «به وقت تاریخ» با موضوع بیان تاریخ ایران و آنچه در دورانهای مختلف بر ایران گذشته است، به روایت استاد خسرو معتضد، روزهای زوج ساعت ۱۷:۳۰؛ «خیابان پاستور» برنامه‌ای با مضمون دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در قالبهای بصیرت و مشارکت سیاسی، روزهای زوج ساعت ۲۱؛ «غیرمحرمانه» مصاحبه با افراد خبره و کارآمد با توجه به موضوع انتخابات، جمعه‌ها ساعت ۱۷ و «ویژه برنامه انتخاباتی ۱۴۰۰» برنامه‌ای با موضوع پرداختن به مباحث و مسائل پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و بررسی ریاست جمهوری ایران طی یازده دوره گذشته، روزهای فرد ساعت ۲۱. 

در ایام شبهای قدر هم با پخش برنامه‌های «کوی محبت، «مداحی»، «ویژه برنامه شبهای قدر بصورت زنده و خواندن دعای جوشن کبیر» همراه مخاطبان این شبکه خواهیم بود.

شبکه دو بچه مهندس 4
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر