کد خبر: 1062260 A

سایت جدید و اختصاصی «خانه کاریکاتور ایران» با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور در بخش‌های مختلف 29 فروردین‌ماه افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا، «خانه کاریکاتور ایران» به عنوان یکی از مراکز تخصصی کاریکاتور، از ابتدای تاسیس تاکنون تلاش نموده تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم نماید. 

در همین راستا سایت جدید و اختصاصی این مرکز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور در بخش‌های مختلفی همچون: اخبار، فراخوان ها، جشنواره‌ها و مسابقات ملی و بین المللی، معرفی آثار هنرمندان، اثر روز، نمایشگاه مجازی و… طراحی شده و در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ رونمایی و قابل بهره برداری خواهد شد. 

 شهرام بابایی (رییس خانه کاریکاتور ایران) دراینباره افزود: امروزه رسانه‌های هنری تحت وب، نقش تعیین کننده‌ای در ایجاد جریان‌های هنری پویا و معرفی هنرمندان خلاق در عرصه‌های ملی و بین المللی داشته و در گسترش گرایش‌های متنوع هنرهای تجسمی بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. 

در این میان، معرفی رویداد‌های مرتبط با کارتون و کاریکاتور که توامان بار هنری و مفهومی مضاعفی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و… داشته، از اهمیت بالایی برخوردار است. 

لذا با توجه به تحولات و رشد پر سرعت رویدادهای این حوزه و ضرورت آگاهی یابی، اطلاع‌رسانی و همگام‌سازی هنرمندان ایرانی برای تعامل با یکدیگر و سایر نقاط جهان، کمبود رسانه‌های تخصصی که همچون مرجعی در اختیار هنرمندان باشد، احساس می‌شود. از این رو خانه کاریکاتور ایران به عنوان یکی از مراکز تخصصی کارتون و کاریکاتور، همواره تلاش نموده تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم نماید و در همین راستا سایت اختصاصی این مرکز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور طراحی شده و پنجره تازه‌ای را به روی هنرمندان این عرصه گشوده است. 

امید که این اقدام بتواند گامی موثر در معرفی هرچه شایسته‌تر کارتون و کاریکاتور در فضای مجازی بردارد. 

«خانه کاریکاتور ایران» در تهران| خیابان دکتر شریعتی| تقاطع اتوبان شهید همت | خیابان داود گل نبی غربی | بعد از میدان احمدی روشن (کتابی) | پلاک ۴۴ | واقع شده است و تلفن و سایت آن به این قرار است:  ۲۲۸۶۸۶۰۰

 www. cartoonhouse. ir 

فضای مجازی کاریکاتور رونمایی افتتاح سایت جدید و اختصاصی خانه کاریکاتور ایران شهرام بابایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر