کد خبر: 1061978 A

شبکه العالم ویژه برنامه‌هایی متناسب با ایام ماه مبارک رمضان تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، با حلول ماه مبارک رمضان، ماه بندگی خداوند و بهار قرآن، شبکه العالم همچون سال‌های گذشته، برنامه‌های متنوع و جذابی متناسب با حال و هوای ماه میهمانی خدا در قالب‌های گوناگون از جمله مستند، برنامه زنده، کلیپ، انیمیشن و زبانگردانی تهیه و پخش خواهد کرد. 

«سیدة الاشجار» نام مجموعه مستندی است با موضوع تولید خرما در ایران به عنوان سومین تولید کننده جهان. 

این مستند در دو قسمت ۲۵ دقیقه‌ای به معرفی درخت نخل و برکات آن از جمله مراحل مختلف از نگهداری و آبیاری و مکانیزه کردن نخلستان ها، برداشت و معرفی محصولات جانبی خرما تا کارآفرینی و مشاغل و همچنین آداب و رسوم مرتبط با آن در قالب جلوه‌های بصری جذاب و دیدنی با زبان سیده فاطمه بویرده روایت می‌کند. 

«سیدة الاشجار» به کارگردانی سیده فاطمه بویرده، تصویربرداری حسن مانع و تدوین طالب منشدی تهیه شده است. این مجموعه مستند همزمان با پخش در ایام ماه مبارک رمضان در سایت شبکه العالم به نشانیwww. alalamtv. net برای علاقمندان نیز بارگذاری می‌شود. 

برنامه «صباح جدید» شبکه العالم نیز از ابتدای ماه رمضان در بخش اختصاصی به طور ویژه با دعوت از حافظان، مفسران و کارشناسان قرآنی داخلی و خارجی موضوع رمضان در قرآن و رمضان در شعر و ادبیات عرب را بررسی خواهد کرد. حضور میهمان و کارشناسان درحوزه‌های دیگر شامل پزشکی وتغذیه و بهره مندی از نظرات ایشان و همچنین استفاده از فوتو و ویدیوگراف‌های جذاب مربوط به این حوزه از دیگر برنامه‌های شبکه العالم در ماه مبارک رمضان است. 

پخش سخنرانی‌های کوتاه اخلاقی و مذهبی (نسمات) با موسیقی مناسب، پخش تلاوت قاریان جوان و خوش صوت ایرانی، گزارش خبرنگاران از حال و هوای ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف عربی از جمله عراق، سوریه، یمن و غیره و آداب و رسوم برقراری این ماه در میان مردمان آن کشورها و همچنین گزارش‌هایی از خبرنگاران شبکه العالم در سراسر کشور و جهان از اماکن مذهبی در شهرهای مختلف از جمله مشهد، قم، کربلا، نجف و… به صورت زنده از بخش‌های دیگر و متنوع این برنامه خواهد بود. 

همچنین مستندی با نام «فی ضیافت الرحمان» با موضوع پرداختن به فرهنگ و آداب و رسوم و سنت‌های مختلف ایرانیان در شهرهای مختلف ویژه ماه مبارک رمضان در ده برنامه ۲۵ دقیقه‌ای با زبانگردانی حسین پروانه در ایام رمضان پخش خواهد شد. 

مستند «محطات عراقیه» و «دروب الشام» از جمله مستندهای تولیدی است که فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای عراق و سوریه در ماه مبارک رمضان را به نمایش می‌گذارد. 

«صباح جدید» به تهیه‌کنندگی محمد فهمی و اجرای؛ سوسن الرجب و افنان معمارزاده هر روز به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان، از ساعت ۹ صبح به مدت ۹۰ دقیقه به طور زنده از شبکه العالم پخش می‌شود.

شبکه العالم ضیافت الهس ضیافت الهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر