کد خبر: 1057901 A

لادن حیدری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف زیرساخت‌های اقتصاد، فرهنگ و کسب و کارهای فرهنگی را از مهم‌ترین اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع در سال 1399 برشمرد.

به گزارش ایلنا، لادن حیدری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با رادیو فرهنگ در خصوص تعریف زیرساخت‌های اقتصاد، فرهنگ و کسب و کارهای فرهنگی گفت: مهم‌ترین و شاخص‌ترین اقدامات ما در سال 1399 در حوزه اقتصاد فرهنگ است که در این حوزه موفق شدیم زیرساخت‌های اقتصاد فرهنگ و هنر را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف کنیم.

لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع در ادامه بیان کرد: خلاءیی که در سال‌های گذشته وجود داشت این بود که در حوزه اقتصاد فرهنگ گام‌های جدی‌ای برداشته نشده بود، اقتصاد خلاق به عنوان زیربنای فعالیت‌های فرهنگی هنری شناخته نشده بود. بر این اساس نیاز جدی وجود داشته که فهرست مشاغل فرهنگی هنری را احصاء کنیم و آنها را به عنوان شغل بشناسیم که مصوباتی در این زمینه داشتیم.

حیدری افزود: برای بیمه بیکاری هنرمندان تلاش کردیم و مصوبه‌ای در این زمینه به تصویب رساندیم. اعتبارات حمایتی را در حوزه کرونا به صورت بلاعوض، کم بهره و با بهره‌های کمتر از معمولِ بانک‌ها برای کسب و کارهای فرهنگ و هنر در نظر گرفتیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت از کسب و کارهای فرهنگی هنری گفت: برای تسهیل کسب و کارها به حذف و ساماندهی مجوزها و استقرار دولت الکترونیک در حوزه صدور مجوزهای فرهنگ و هنر اقدام نمودیم که اینها اهم اقدامات انجام شده در زمینه کسب و کارهای فرهنگی هنری بوده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مجتمع‌های فرهنگی هنری گفت: در زمینه احداث مجتمع های فرهنگی هنری، بازسازی و بروز رسانی مجتمع‌ها به طور مثال موزه هنرهای معاصر و سایر مجتمع های کشور اقدامات خوبی انجام شده است که انشاالله تا اردیبهشت ماه 1400، پنج مجتمع بسیار ارزشمند در استان‌ها به بهره برداری خواهد رسید.

لادن حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر