کد خبر: 1057530 A

آلبوم «همزاد دل» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی پویان کاظمیان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، آلبوم «همزاد دل» با صدای علی قمصری و آهنگسازی پویان کاظمیان منتشر شد. 

اشعار قطعات این اثر از سروده‌های هوشنگ ابتهاج،  امیرحسین الهیاری، حسین منزوی،  احسان افشاری، انتخاب شده‌اند.

نوازندگان این اثر نیز به این قرارند: علی قمصری (تار، سه تار و گیتار)، مصباح قمصری (بم کمان، کلارینت و سازهای کوبه‌ای)، پاشا هنچنی (نی)، اشکان مرادی (کمانچه)، میثم مروستی و علی جعفری پویان (ویولن و ویولن آلتو)، آتنا اشتیاقی (ویولنسل)، آرین قیطاسی (ابوا)، باربد بیات (هورن)، حسین شریفی (ترومبون)، نیلوفر محبی‌(آوا).

گفتنی است پویان کاظمیان ازجمله هنرمندان جوان کشورمان است که بعد از فراگیری نوازندگی ساز نی، خوانندگی را با شاگردی نزد هنرمندانی چون مهدی مبتقا آغاز و سپس برای ارتقا آواز به آموزش ساز سه تار زیر نظر رضا جمشیدیان پرداخت. 

این هنرمند با شروع تحصیل موسیقی در هنرستان موسیقی اصفهان در رشته نوازندگی تار تحصیلات خود را به صورت حرفه‌ای آغاز کرده و در همان زمان ردیف موسیقی آوازی را نزد هنرمندانی چون ارشد تهماسبی، یدالله سیاره و رضا رضوان آموخت. کاظمیان همچنین مدتی آموختن آواز را از مکتب هنرمندانی چون محمدرضا لطفی و علی جهاندار نیز آموخت. ضمن اینکه تحصیل در رشته آواز کلاسیک در کشور آلمان نیز بخش دیگری از فعالیت‌های کاظمیان در عرصه خوانندگی را تشکیل می‌دهد. 

آلبوم «همزاد دل» بر اساس مجوز شماره ۱۳۹۹-۵۶۹۳ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط موسسه «آوای راز مهر کویر» منتشر شده است.

اصفهان سیاره موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هوشنگ ابتهاج علی قمصری حسین منزوی میثم مروستی آلبوم همزاد دل پویان کاظمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر