کد خبر: 1056419 A

قطعه «دخترک فال بین» با صدای علیرضا افتخاری ساخته اکبر محسنی با تنظیم بهنام خدارحمی همزمان با سالروز تولد این خواننده منتشر شد.

به گزارش ایلنا، «دخترک فال بین» عنوان قطعه جدیدی است با صدای علیرضا افتخاری که همزمان با سالروز تولد این خواننده منتشر شد. 

این قطعه موسیقی از  آثار منتشر نشده افتخاری است که بر روی شعری از کریم فکور  با بازنویسی شعر بامداد جویباری،  توسط اکبر محسنی آهنگسازی شده و تنظیم آن را بهنام خدارحمی به عهده داشته است. 

«دخترک فال بین» یک قطعه تمام آکوستیک است که در ضبط آن نوازندگانی چون همایون رحیمیان، علی جعفری پویان، عمادنکویی، سینا جهان آبادی (ویلن)، میثم مروستی، پیام طونی (ویولا)، کریم قربانی (ویلنسل)، بهنام خدارحمی (پیانو)، شهریار فریوسفی (تار)، بهروز قنسولی (قانون)، محمود رحمانی‌پور (عود)، بابک خواجه نوری (تنبک) و علی دولو (سازهای پوستی) هنرنمایی کرده‌اند. ضبط صدا و میکس و مسترینگ آن را نیز امیر جاویدان انجام داده است. 

این قطعه یکی از قطعات منتشر نشده آلبوم «نوای اساتید» است که بعد از آلبوم «صیاد» بود. 

«نوای اساتید» اثری از فضل‌الله توکل، اسدالله ملک، اکبر محسنی و جهانبخش پازوکی با تنظیم‌های بهنام خدارحمی است که علیرضا افتخاری آن را خوانده‌است. این آلبوم بازخوانی آثار این آهنگسازان است و جزو آثار پرفروش در سال ۱۳۸۷ بوده که توسط سونی و آوای نوین اصفهان منتشر شده‌است. 

در توضیح این آلبوم آمده است:

«نوای اساتید مجموعه‌ای گرد آمده از آهنگ‌هایی است که در سال‌های دور با نغمه‌پردازی آهنگ‌سازان و خوانندگانی که در دل مردم آن زمان جای داشتند بر پرده‌ی موسیقی کشیده و نقشی بیاد ماندنی در رسته‌ی آوازهای مردمی رقم زدند و اما امروز دورانی است که دیگر از خاطره نامی بیش نمانده‌است. ما بر آن شدیم که تا با همیاری همکاران در موسیقی آن آوازها را دگرباره با نگاهی از جنس دیروز و رنگ و بویی از جنس امروز بازسازی کنیم.»

در ادامه قطعه «دخترک فال بین» با صدای علیرضا افتخاری را بشنوید و دانلود کنید؛

 

تولد سونی علیرضا افتخاری موسیقی موسیقی پاپ وزارت ارشاد آلبوم کنسرت دفتر موسیقی میثم مروستی موسیقی ایرانی تک آهنگ کریم فکور بهنام خدارحمی اکبر محسنی بامداد جویباری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر