کد خبر: 1053703 A

ویژه برنامه‌های عید نوروز میهمان خانه‌های مخاطبان شبکه سحر می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، با فرارسیدن فصل بهار، جشن نورزو در کانال‌های اردو، کردی، بالکان و آذری شبکه جهانی سحر، همچون سال‌های گذشته، با تدارک ویژه برنامه‌های متنوعی برای مخاطبان برگزار می‌شود.

کانال کردی شبکه سحر با ۷ برنامه تولیدی و زنده تدارک ویژه‌ای برای نوروز ۱۴۰۰ برای مخاطبان خود دیده است.

برنامه «نوبهار» به تهیه‌کنندگی مصطفی محمودی از ۲۸ اسفند به استقبال نوروز خواهد رفت. این ویژه برنامه با اجرای مناف ایران پناه شامل آیتم‌های سریال نمایشی طنز، تحت عنوان «ماجرای ما»، موسیقی زنده، اجرای طنز عروسکی در کنار مجری برنامه، گزارش‌های مردمی و مصاحبه در مورد بهار، آداب و رسوم نوروز، سالی که گذشت و خاطرات به جا مانده، موسیقی کلیپ‌های کردی، کلیپ شعرهای بهاری شاعران کرد و بخش‌های متنوع و مفرحی دیگر خواهد بود.

«مهمانی» عنوان برنامه‌ای دیگر به تهیه‌کنندگی مصطفی محمودی است که از ۵ فروردین تا ۱۳ فروردین هر شب ساعت ۲۳ به مدت ۶۰ دقیقه پخش خواهد شد. این برنامه دورهمی چهار نفره‌ای با عنوان مسابقه آشپزی است که هر شب مهمان یکی از اعضای گروه خواهد بود. این مهمانان از طریق فراخوان از شهرهای مختلف کردنشین به این برنامه دعوت شده‌اند و ضمن برگزاری مسابقه آشپزی و شیرینی پزی به معرفی شهرهای کردنشین و آداب و رسوم شهرهایی از جمله بوکان، سقز، بانه، مریوان، اورامان و غیره پرداخته می‌شود.

شناخت افراد از یکدیگر، محک اخلاقی، ایجاد همدلی و ترسیم مهمان نوازی درست از اهداف ساخت این برنامه است.

«کلاه قرمزی» با دوبله کردی برنامه دیگری است که برای گروه سنی کودک و نوجوان تدارک دیده شده است این مجموعه با مدیریت دوبلاژ محمد فریدونی در ۲۰ قسمت هر روز ۱۶:۳۰ از کانال کردی پخش خواهد شد.

سریال «تعطیلات رویایی» عنوان سریال ۱۵ قسمتی کاری از علیرضا امینی و تهیه‌کنندگی مجید اوجی است و داستان دو برادر شیرازی است که برای تعطیلات عید یکدیگر را به مسافرت دعوت می‌کنند که سر آغاز ماجراهای جالب و دیدنی می‌شود که مخاطب را با خود همراه می‌سازد.

محمد رضا شریفی نیا، محمود عزیزی، افسانه بایگان، افسر اسدی، علی اوجی، لاله اسکندری و… از نقش آفرینان این سریال هستند.

«تعطیلات رویایی» برای اولین بار با دوبله کورمانجی با مدیریت دوبلاژ محمد فریدونی از ۳۰ اسفند هر شب ساعت ۲۰:۱۵ به مدت ۴۰ دقیقه پخش خواهد شد.

سریال تلویزیونی پرطرفدار «نون خ ۲» با ژانر اجتماعی و خانوادگی به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی و محمد تنابنده است که با زبانگردانی محمد فریدونی در ۱۴ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای از ۳۰ اسفند ماه هر شب ساعت ۲۴ از کانال کردی شبکه سحر پخش خواهد شد.

«مستند نوروز نامه و مجموعه شیرین بهار» با موضوع نوروز در شهرهای مختلف و نیز شیرینی‌های محلی شهرها، عنوان دو برنامه‌ای است که با زبانگردانی توحید یعقوب زاده هر دو در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای به ترتیب ساعت ۱۹:۴۵ و ۲۲:۱۵ هر شب پخش خواهد شد.

میهمان مامان، مرخصی شب عید، پاشنه بلند، کنار تو می‌خندم، تله فیلم داستان عوضی و غیره… از جمله فیلم‌های سینمایی است که در ایام نوروز به روی آنتن کانال کردی شبکه سحر خواهد رفت.

طبیعت استان کردستان و آداب و رسوم مردم کردستان در مستند «ژیوان و ژیوار» معرفی خواهد شد. در این مستند با سفر به تمام شهرهای استان سعی شده است که آثار باستانی، مناطق گردشگری، طبیعت بکر استان، حیات جانوری، مناسک و آداب و رسوم مردم استان با رویکردی جدید معرفی شود.

«ژیوان و ژیوار» به نویسندگی صفورا صحافی و با زبانگردانی زهرا کیانی‌پور در سه برنامه ۳۰ دقیقه‌ای از تاریخ ۳۰ اسفند ساعت ۲۱:۴۰ دقیقه پخش خواهد شد.

شبکه سحر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر