کد خبر: 1053258 A

در مراسمی از کتاب، سایت و نرم افزار آموزش نماز ویژه ناشنوایان که به همت مؤسسه آوای علم و ایمان مهرورزان و با همکاری اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی انتشار یافته، رونمایی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، مراسم رونمایی از کتاب، سایت و نرم افزار تبلیغی ویژه ناشنوایان که به همت مؤسسه آوای علم و ایمان مهرورزان و با همکاری اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در سالن شیخ طوسی ستاد دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین فراهانی «مدیر عامل موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان» گزارشی از خدمات و فعالیت های فرهنگی و آموزشی مؤسسه اعم از آموزش زبان اشاره، تربیت استاد زبان اشاره، تربیت مبلغین مذهبی مسلط به زبان اشاره، تولید انواع کتاب و نرم افزار آموزشی، دینی و فرهنگی ویژه ناشنوایان و اعزام ناشنوایان به اردوهای فرهنگی زیارتی ارائه کرد.

وی در خصوص اینکه ناشنوایان امکان خواندن کتاب‌ها را دارند، چرا کتاب‌های ویژه آنها منتشر می‌شود؟ گفت: این تصور وجود دارد کتاب‌هایی که به زبان فارسی منتشر می‌شود را ناشنوایان می‌توانند بخوانند و بفهمند اما این تصور اشتباه است؛ این کتاب‌ها باید به زبان ناشنوایان مناسب‌سازی شود و این مسئله‌ای است که جامعه ناشنوایان را از مطالعه کتاب دور کرده است.

مدیر عامل موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان، با اشاره به تلاش برای انتشار کتاب آموزش نماز به ناشنوایان، اظهار داشت: کتاب «آموزش نماز» که در این جلسه از آن رونمایی خواهد شد، اولین کتاب آموزشی نماز با زبان اشاره در کشور می باشد که دو سوره حمد و توحید و بقیه کلمات نماز به صورت مصور با کمک خود ناشنوایان در قالب کتاب تدوین شده است، البته تمام کتاب‌هایی که چاپ می‌شود، فیلم اشاره هم دارند و مؤلفان احکام را به صورت زبان اشاره بیان می‌کنند و فیلم‌ها ضبط می‌شود و کتاب‌‌ها به کمک بارکد با محتوای فیلمی به ناشنوایان ارائه می‌شود.

نرم افزار تبلیغی ویژه ناشنوایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر