کد خبر: 1051002 A

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی زنجان از اجرای چهارمین آیین پاک‌سازی در محوطه میراث جهانی گنبد سلطانیه خبر داد.

به ‌گزارش ایلنا، امیر ارجمند (مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی زنجان) از اجرای چهارمین آیین پاک‌سازی در محوطه میراث جهانی گنبد سلطانیه خبر داد. 

 ارجمند با اعلام این خبر، گفت: حفاظت و حمایت از آثار تاریخی در تار و پود مردم فرهنگ‌دوست این شهر تاریخی تنیده شده است و مردم با افتخار از میراث گذشتگان خود که مایه مباهات ماست، یاد می‌‎کنند.

او اظهار کرد: این آیین یک حرکت نمادین است که از سال ۱۳۹۵ در محوطه‌های تاریخی کشور با هدف فرهنگ‌سازی و تشویق جامعه محلی، انجمن‌های مردم‌نهاد و شهروندان در حفاظت و نگهداری از آثار تاریخی، برای استقبال از جشن باستانی نوروز برگزار می‌شود.

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان اضافه کرد: سال گذشته به‌علت شیوع کرونا و تعطیلی فعالیت‌های گردشگری، آیین پاک‌سازی محوطه‌های باستانی اجرا نشد ولی امسال برای و تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه، این آیین با رعایت موازین بهداشتی و با شرکت فعال ارگان‎‌ها و انجمن‎‌های مردم نهاد برگزار شد.

او ادامه داد: مردم سلطانیه آنچه را که از پیشینیان برای آن‎‌ها به یادگار مانده با جان و دل صیانت می‌کنند.

آثار تاریخی گردشگری گردشگری و صنایع دستی گنبد سلطانیه میراث جهانی میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی زنجان آیین پاک‌سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر