کد خبر: 1050987 A

هشتادویکمین شماره ماهنامه قلک ویژه فروردین‌ماه، به مناسبت فرارسیدن سال 1400 همراه با شعر و داستان‌های نوروزی و طرح جلد بهاری منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی ماهنامه قلک، در این شماره به بهانه فرارسیدن سال جدید، «بیجو و جیبو» دو شخصیت خرگوشی قلک، سال نو را در کنار دوستانشان تحویل می‌کنند، عمو نوروز و ننه سرما به دلیل شرایط کرونایی تلفنی با هم گفت‌وگو می‌کنند، «دیدی‌ و دادی» دو شخصیت فضایی قُلکی برای تولدشان در روز اول بهار کارت هدیه برای هم می‌گیرند، پزشکان ایرانی هفت‌سین کرونایی می‌چینند و قُلکی‌‌ها، نوروز را با بچه‌های افغانستان جشن می‌گیرند.

ماهنامه «قلک» اولین نشریه‌ای است که به صورت تخصصی توجه خود را به آموزش سبک زندگی و مفاهیم اقتصادی برای گروه سنی 3 تا 7سال معطوف کرده و برای رسیدن به این مهم، گروهی از نویسندگان، تصویرگران و متخصصان روانشناسی کودک و اقتصاددانان کودک فعالیت ‌می‌کنند.

در قلک هشتاد و یکم می‌خوانیم: شعر «به سبزه‌ها چی گفتی؟» سروده زهرا موسوی و تصویرگری نازنین ارزه‌گر، داستان «پیک‌ کمکی!» از نسترن فتحی و تصویرگری میثم موسوی، شعری از زهرا موسوی همراه با بازی «بچین و بچش»، داستان «لباس رویِ بند مال کیه؟!» با ترجمه نسترن فتحی و تصویرگری رابرت دویس، داستان «هدیه تولدِ دی‌دی» از مریم شجاعی‌پور و تصویرگری فاطمه زمانه‌رو، بازی شومینه خاموش، اخبار قِل‌قُلکی از زهرا جلائی‌پور و تصویرگری میثم موسوی، آشنایی با کشور افغانستان نوشته جویا میرزاده و بازی ببین و بگو.

شماره فروردین‌ماه نشریه «قلک» در ششمین سال فعالیت خود، با مدیرمسئولی بهنام تقی‌پور و سردبیری معصومه یزدانی در 28صفحه و با قیمت 20هزارتومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. در این شماره طراحی جلد را المیرا اسکندری، کارشناسی داستان‌ها را زهرا شاهی و کارشناسی شعر را زهرا موسوی برعهده داشته‌اند. مجری طرح نیز موسسه فرهنگی‌هنری آینده‌پژوهان مدیریت ارتباط بوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت سفارش و دریافت اشتراک سالانه یا شش‌ماهه «قلک» با دفتر ماهنامه به شماره 02188356436 تماس بگیرند. همچنین میتوانید برای تهیه تمامی شماره‌‌های قبلی این ماهنامه به سایت دیجی‌کالا مراجعه کنید. علاوه‌ بر آن امکان دریافت نسخه الکترونیک شماره‌های این نشریه نیز بر روی پلتفرم‌های کتابخوان مانند «طاقچه» وجود دارد.

ماهنامه «قلک» با توجه شیوع ویروس کرونا در جهان و تبعاتی که بر ابعاد گوناگون زندگی بشر داشته، با محوریت موضوعی «کودکان و دوران کرونایی» اقدام به برگزاری رویدادی با عنوان «جشنواره فرهنگی هنری فرفره» کرده است. این جشنواره در چهار رشته عکاسی، نقاشی، شعر و داستان برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار تا 20 فروردین‌ماه 1400 تمدید شده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی WWW.CAPF.IR مراجعه کنند.

ماهنامه قلک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر