کد خبر: 1049978 A

امسال نخستین کنگره‌ی بین المللی جنگ برای صلح به صورت وبینار به نمایش ادبیات مقاومت ملل باحضور شاعرانی از ایران و جهان اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا، امسال نخستین کنگره‌ی بین المللی جنگ برای صلح به صورت وبینار به نمایش ادبیات مقاومت ملل باحضور شاعرانی از ایران و جهان اختصاص دارد.

هشت سال مقاومت مردم ایران در برابر دشمن، دفاع شرافتمندانه از منافع ملی و حیثیت قانونی و اجتماعی ایرانیان بود. در جامعه‌شناسی جنگ و منابع بررسی علمی تاریخ جنگهای بزرگ و کوچک، مفاهیمی رایج، چون پایداری، مقاومت و دفاع وجود دارد که تعاریف تازه‌ای از مفاهیم عمومی جنگ عرضه می‌کند.

جنگهایی برای صلح، اجرای عدالت، حفظ منافع اجتماعی و میراث فرهنگی و هویت ملی و…

جنگ هشت ساله‌ی ما اولین و آخرین جنگ در تاریخ نبود که در این بستر مفهومی و با این زمینه و پیشینه اتفاق افتاد، ملتهای جهان در تاریخ سیاسی و اجتماعی خود به این پدیده با دیده‌ی تکریم و احترام می‌نگرند و موزه‌های جنگ تمثیل عینی این واقعیت است.

ادبیات و شعر جنگ نیز در حوزه‌ی پایداری و دفاع ملی مفاهیم و موضوعات مشترکی را دنبال می‌کند و صورتی متفاوت استحاله شده از خشونت و سبعیت را به نمایش می‌گذارد که همسنگ ارزشهای اخلاقی ست مفاهیمی که حتی فرهنگ ساز و امید آفرین هستند.

باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تکریم این حرکت بزرگ علاقمندان به ادبیات را برای حضور در این وبینار دعوت می‌کند.

زمان ۲۳اسفند ۹۹ ساعت ۱۶ / لینک پخش مراسم http://94.232.174.227/isar

وبینار شعر جنگ برای صلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر