کد خبر: 1049100 A

چهار جلد «سفرهای مارکوپولو»، «جزیره گنج، «هایدی» و «شاهزاده‌های پرنده» از مجموعه کتاب‌های طلایی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چهار جلد جدید از مجموعه کتاب‌های طلایی نشر نو با عناوین «سفرهای مارکوپولو»، «جزیره گنج، «هایدی» و «شاهزاده‌های پرنده» با ترجمه «محمدرضا جعفری» منتشر شد.

بیش از پنجاه سال از آغاز انتشار کتاب‌های طلایی می‌گذرد. اولین سری این کتاب‌ها به همت محمدرضا جعفری، مترجم اکثر آن‌ها، به بچه‌های هم سن و سال خود او و نیز یکی دو نسل بعد رسید و در دل آن‌ها جا باز کرد. چه بسا بسیاری از بچه‌های آن زمان اکنون پدران و مادران کودکان و نوجوانانی باشند که خوانندگان امروز این کتاب‌ها هستند.

در بیشتر داستان‌های این مجموعه، که به قلم نویسندگان بزرگ نوشته شده‌اند، مطالب آموزنده‌ای درباره زندگی وجود دارد و به همین سبب این‌گونه داستان‌ها هرگز نمی‌میرند.

ناشر در بخشی از مقده این مجموعه کتاب‌ها نوشته است:

«داستان برای بچه‌ها نوشته بی‌جانی نیست؛ در خیال بچه‌ها جان می‌گیرد و با آنها زندگی می‌کند. امید است که خواندن این داستان‌ها به بچه‌ها گستره دید و بلند پروازی و شجاعت ببخشد و یأس و تنگ نظری را از آنها دور کند.

هدف از انتشار این داستان‌ها، بعد از گذشت بیش از نیم قرن، آن است که نوجوانان امروز هرچه بیشتر به کتاب و کتابخوانی علاقه‌مند شوند تا شاید از میان این خوانندگان پرشور نویسندگان بزرگی پدید آیند.»

هر یک از کتاب‌های مصور این مجموعه با قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

معرفی کتاب محمدرضا جعفری نشر نو شاهزاده‌های پرنده» هایدی جزیره گنج سفرهای مارکوپولو مجموعه کتاب‌های طلایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر