کد خبر: 1048626 A

منظومه «سربازنامه» سروده افشین علا برای شهید قاسم سلیمانی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منظومه «سربازنامه» سروده افشین علا برای شهید قاسم سلیمانی با تصویرگری محمدحسین صلواتیان از سوی انتشارات مکتب حاج قاسم روانه بازار کتاب شد.

این منظومه چند ماه پیش از انتشار رسمی، از سوی شاعر به محضر رهبری تقدیم شد که ایشان در یادداشتی بر این مجموعه چنین نوشتند:

«بسمه تعالی

زیبا و شیوا و خوش‌لفظ و معنا سروده شده است. منظومه مانگاری خواهد شد ان شا الله. این قریحه و این توفیق را به آقای افشین علا تبریک می‌گویم.»

ناشر این کتاب، در بخشی از پیش‌گفتار آن چنین نوشته است:

«سربازنامه منظومه‌ای است حماسی، ملی و آئینی. تلفیقی از اسلوب متون منظوم فارسی پیرامون افسانه‌ها و اساطیر باستان و آموزه‌های دینی و انقلابی امروز ایران زمین.

با این تفاوت که روایت این منظومه، نه بازنویسی افسانه‌های دور دست و کهن است و نه قهرمان آن اسطوره‌ای خیالی. داستان سربازنامه، صرف‌نظر از آرایه‌ها و استعاره‌های شاعرانه، روایتی مستند و واقعی از حماسه‌هایی است که در سال‌های اخیر پیش چشم ایرانیان و جهانیان به وقوع پیوسته است. قهرمان آن نیز سردار عاشق و مجاهدی است که پاره تن ایرانیان این روزگار و نماد اقتدار و امنیت این آب و خاک بود. ...قاسم سلیمانی نماد اراده رهبر و امت اسلامی مبنی بر سازش‌ناپذیری در برابر جانیان متجاوز شد.»

منظومه «سربازنامه» در ۴۸ صفحه مصور رنگی و با قیمت ۶۹ هزار تومان منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

معرفی کتاب قاسم سلیمانی افشین علا منظومه سربازنامه منظومه‌ای برای شهید قاسم سلیمانی انتشارات مکتب حاج قاسم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر