کد خبر: 1048616 A

دبیر علمی همایش ملی ایرانشناسی استان‌ها؛ «تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری»، از ارسال ۱۲۰ مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد.

به گزارش ایلنا، دبیر علمی همایش ملی ایرانشناسی استان‌ها؛ «تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری»، از ارسال ۱۲۰ مقاله در سه محور اصلی «تاریخ و باستا‌ن‌شناسی»، «جغرافیا» و «فرهنگ»، به دبیرخانه این همایش خبر داد.

محمد بهرام‌زاده گفت: با توجه به لزوم پرداختن به جوانب گوناگون سرزمین چهارمحال و بختیاری و اهمیت شناخت شایسته‌تر این خطه، برگزاری همایشی با عنوان «تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری»، از سلسله همایش‌های ملی ایرا‌نشناسی استان‌ها، در دستور کار قرار گرفت. این همایش با توجه به اهداف بنیاد ایرانشناسی مبنی بر بازخوانی نقادانه مطالعات صورت گرفته درباره تمدن ایرانی، همچنین شناسایی و معرفی مطالعات ایران‌شناسانه توسط پژوهشگران و محققان برگزار می‌شود و در راستای آن، تمامی استان‌های ایران مورد بررسی و مطالعه همه‌جانبه قرار خواهند گرفت.

او ادامه داد: تاکنون ۱۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد ۱۰۰ عنوان چکیده مقاله برگزیده شد. همچنین از این تعداد ۳۰ مقاله برگزیده در کتاب مجموعه مقالات همایش به چاپ خواهد رسید. تعداد ۵ مقاله نیز با تأیید کمیته علمی و کمیته داوران همایش رتبه ارائه سخنرانی در روز برگزاری همایش (به صورت مجازی)، را کسب کرده است. به منظور دسترسی فرهیختگان و پژوهشگران این حوزه، مقالات این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) به شماره ۶۸۵۳۰- ۹۹۲۱۰ و مرجع تخصصی کنفرانس‌های ایران (سیویلیکا) با کد اختصاصیIRANOLOGY ۰۱ نمایه شده است.

نخستین همایش از سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها؛ با محوریت: «تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری»، با هدف طرح فرصتی علمی برای پژوهش‌گران جهت مطالعه و تحقیق پیرامون تمدن و فرهنگ استان چهارمحال و بختیاری، روز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹،از ساعت ۹ تا ۱۲، در بنیاد ایرانشناسی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های دبیرخانه همایش ۸۸۶۰۸۸۰۷-۰۲۱ و ۳۲۲۵۱۸۷۰-۰۳۸ تماس بگیرند.

بنیاد ایرانشناسی همایش ملی ایرانشناسی استان‌ها تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر