کد خبر: 1048560 A

کتاب «حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشردوستانه» نوشته سیدمصطفی میرمحمدی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشردوستانه» (متدولوژی تطبیقی و رهیافت‌های اسلامی) نوشته «سیدمصطفی میرمحمدی» از سوی انتشارات دانشگاه مفید روانه بازار کتاب شد.

حقوق بین‌الملل بشردوستانه امروزه یکی از شاخه‌های مهم حقوق بین‌الملل نوین است که در آن حمایت از انسان‌ها در وضعیت مخاصمات مسلحانه اساس تعهد اعضای جامعه بین‌المللی است. این حقوق در تکاپوی برقراری توازن میان اقتضائات نظامی و حمایت از انسان‌ها در برابر آلام و مصائب جنگ است.

در این کتاب که بر متدلوژی مطالعات تطبیقی میان اسلام و حقوق بشردوستانه تمرکز شده است، انواع افراد و گروه‌های مورد حمایت در هر دو نظام حقوق بین‌الملل بشردوستانه و آموزه‌های اسلامی بررسی و معرفی شده است.

تطبیق این موضوع با ظرفیت‌های اسلامی موضوع تازه‌ای است که در پژوهش‌های مشابه کمتر به آن توجه شده است. تبیین وضعیت این دسته از گروه‌های مورد حمایت خاص و افراد خارج از صحنه، از چالش‌های پیش روی حقوق بشر دوستانه معاصر به شمار می‌آید.

این کتاب در چهار فصل شامل «مطالعه تطبیقی حقوق بین‌الملل بشردوستانه و آموزه‌های اسلامی مبانی نظری، پیشینه و روش»، «افراد مورد حمایت در حقوق بین‌الملل بشردوستانه؛ رهیافت‌های اسلامی»، «حمایت از غیر نظامیان، گروه‌های خاص و افراد خارج از صحنه نبرد» و «ضمانت اجرای حقوق بشردوستانه» منتشر شده است.

کتاب «حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشردوستانه» در ۲۵۶ صفحه و با قیمت ۴۲ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

معرفی کتاب حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشردوستانه انتشارات دانشگاه مفید سیدمصطفی میرمحمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر