کد خبر: 1048444 A

تمبر جانبازشهید حاج محمد حاج ابوالقاسمی با حضور آیت الله کاظم صدیقی در شهرری رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، در مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید حاج محمد حاج ابوالقاسمی که با حضور شماری از مردم و مسئولان در حسینیه و مرکز نیکوکاری پیروان شهدای شهرری برگزار شد از تمبر جانباز شهید حاج محمد حاج ابوالقاسمی رونمایی شد.
در این مراسم که با مداحی مداحان اهل بیت(ع) همراه بود حجت‌الاسلام‌ و المسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به خصوصیات جانباز شهید حاج ابوالقاسمی،گفت: وی رزمنده و آماده به شهادت بود و شیمیایی شد.
وی افزود: این شهید در زمینه فرهنگی نیز پرچم‌دار ائمه بود و نمی‌گذاشت نام و آوازه امامان و پیامبران از دل فرزندان ما محو شود در این راه با تشکیل هیئات و دعوت از مردم گام‌های ارزشمندی بر داشت.
امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه سردار شهید حاج محمد حاج ابوالقاسمی پرچم‌دار هیئات مذهبی بود گفت: در جهاد فرهنگی وجود این هیئات به‌مثابه جبهه جنگ است که پرچم امام حسین (ع) را به اهتزاز در می‌آورد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه اظهار داشت: تمام سلاطین عالم و سیاسیون هم کاخ‌نشین هستند و هم فاسد و اموال مردم را نیز برای نسل خود به یغما می‌برند.
امام جمعه موقت تهران گفت: پهلوی در زمان خود تمامی اموال ارزشمند را با خود برد و تنها کشوری که رهبر آن حسینیه نشین بود جمهوری اسلامی ایران است.
حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: رهبری ساده‌زیست با فرزندانی چنین صالح در هیچ کجای جهان‌دیده نشده اما برخی منافقین به دنبال بهانه‌هایی برای تضعیف نظام هستند درصورتی‌که رهبر معظم انقلاب خصوصیاتی دارد که فاقد هرگونه کسری است.
حاج محمد حاج ابوالقاسمی ذاکر و پیرغلام اهل بیت(ع) از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس بود که سه‌شنبه ۱۳ اسفندماه سال ۹۸ به خیل همرزمان شهیدش پیوست.
این سردار شهید در سوابق کاری خود مشاور فرماندار شهرستان ری در امور هیأت‌های مذهبی و مداحان، همچنین مسئولیت شورای هیأت مذهبی شهرستان ری را به عهده داشته است.
وی مسئولیت سازمان بسیج مداحان سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران، فرماندهی سپاه در شهرهای مختلف از جمله فیروزکوه ، دماوند ، اسلامشهر و ساوجبلاغ را برعهده داشت.
شهید حاج ابوالقاسمی در دوران دفاع مقدس با راه اندازی تیم چک و خنثی سازی در سپاه فعالیت خود را آغاز کرد و پس از آن فرماندهی گردان تخریب لشگر۲۷ محمدرسول الله در عملیات والفجر مقدماتی و والفجر یک و مسئولیت ستاد اطلاعات عملیات تیپ ۱۱۰ خاتم از دیگر مسئولیتهای وی بود.
این ذاکر و پیرغلام بااخلاص اهل بیت (ع)در دوران دفاع مقدس نیز به مداحی و مدیحه سرایی خاندان عصمت و طهارت در مناطق عملیاتی می‌پرداخت.

رونمایی از تمبر جانبازشهید حاج ابوالقاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر