کد خبر: 1048181 A

مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته در تالار همایش‌های جزیره‌ی زیبای کیش با داوری و اهدای جوایز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته جمعه 15 اسفندماه  در تالار همایش‌های جزیره  کیش با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی سازمان مناطقه آزاد کیش، با بزرگداشت سامان خلیلیان کارگردان تئاتر و مدیر بخش خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی و مهتاب تبریزی «هنرمند کیش  وند» برگزار شد. 

در این مراسم جایزه‌ی بخش طرح و ایده مکتوب که توسط بازخوان‌های این بخش انتخاب شد به مهدی ملکی اهدا شد. 

عباس نجاری دبیر جشنواره در ابتدای مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر کوتاه کیش، گفت: در مدت زمان کمی که در اختیار داشتیم، با تلاش شبانه روزی هیأت انتخاب۱۴ اثر برگزیده شدند و برای اجرا در کیش از این نمایش‌ها دعوت کردیم و متاسفانه بخش کافه‌ای به دلیل کووید۱۹ به صورت نمایش فیلم برگزار شد. مفتخرم به حضور استادان عزیزی که دعوت ما رابرای داوری پذیرفتند، سعید اسدی، آرش دادگر و نادر فلاح 

نجاری در این مراسم با قدردانی از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیر هنری و مسئولان معاونت فرهنگی سازمان به سبب رویکرد هنری و فرهنگی موجود و حمایت از برگزاری این گونه جشنواره‌ها گفت امیدواریم که تلاش‌هایمان برای گسترش، حمایت و تقویت جایگاه تئاتر کوتاه در جزیره کیش به مسیری روشن برسد. 

9d6aab8c-f593-442a-9c85-bed39c5dcb34

در ادامه مراسم برگزیدگان این جشنواره به شرح ذیل اعلام شدند: 

گروه داوران سومین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش پس از تماشای نمایش‌های دو بخش تئاتر ساحلی و کافه‌ای آرای خود را به ترتیب زیر اعلام کرد: 

بخش ساحلی 

ایده اجرا: 

الف) گروه داوران برای توجه به اساطیر ایرانی در ایده‌پردازی با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از نمایش تیشتر و اپوش تقدیر به عمل می‌آورد 

ب) گروه داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از ایده‌ی اجرایی چیدمان / اجرای نیزار تقدیر به عمل می‌آورد. 

موسیقی: 

با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران از آقای امیرحسین بلغند برای موسیقی نمایش دلیران ساحل تقدیر به عمل می‌آورد.

طراحی فضا: 

الف) با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران برای بهره گیری از عناصر اجرایی چون لباس و محیط از طراحی فضای نمایش تیشتر و اپوش تقدیر به عمل می‌آورد. 

ب) گروه داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای استفاده خلاقانه از محیط و عناصر اجرا نمایش پرومتئوس را شایسته دریافت تندیس جشنواره می‌داند. 

اجراگران: 

الف) با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران از گروه اجراگران نمایش اهانت به من نامعلوم تقدیر به عمل می‌آورد خانم‌ها و آقایان ساناز روشنی، سنا میرجعفری، افشین حسنلو و شایان فیروزی 

ب) گروه داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی گروه اجرا گران نمایش پرومتئوس را شایسته دریافت تندیس جشنواره می‌داند. خانم آنا زارع و آقای علی حسینی 

بازیگران: 

الف) گروه داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را برای بازی در نمایش دلیران ساحل به خانم فروزان حسینی تقدیم می‌کند. 

ب) لوح تقدیر و جایزه نقدی برای بازی در نمایش در نمایش وقتی کلاغ‌ها آواز می‌خوانند تعلق می‌گیرد به آقای شایان سلطانی

ج) گروه داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره را برای بازی در نمایش وقتی کلاغ‌ها آواز میخوانند اهدا می‌کند به آقای سعید سلطانی کارگردانی: 

الف) لوح تقدیر و جایزه نقدی برای کارگردانی نمایش دلیران ساحل تعلق می‌گیرد به آقای مهدی روزبهانی

ب) برگزیده: دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره اهداء می‌شود به آقای شاهین سلطانی کارگردان نمایش وقتی کلاغ‌ها آواز می‌خوانند. 

جوایز بخش نمایش‌های کافه ای: گروه داوران پس از تماشای فیلم نمایش‌های ارسالی در این بخش اگرچه آرزومنده این بود که گروه‌های اجرایی فرصت اجرای زنده و شرکت حضوری در جشنواره را می‌یافتند این امید را هم داشت که آثار با کیفیت بهتری از حیث ارزش‌های هنری و خلاقیت را مشاهده کند، بنابراین با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از خانم فائزه یوسفی برای نمایش فائزه و رادمهرکشانی و خانم منیره السادات حسینی برای نمایش بن بستی که نیمه فرعی بود تقدیر به عمل می‌آورد.

 

تئاتر اختتامیه جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر