کد خبر: 1047899 A

۵۰+۱ با محور رشادت‌های سردار سلیمانی و ۵۰ تن از هم‌رزمانشدر حوزه هنری نمایشنامه‌خوانی می‌شود.

به گزارش ایلنا، ۵۰+۱ عنوان نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی مهتاب عسکری که به رشادت‌های سردار آسمانی شهید سلیمانی و ۵۰ نفر از هم رزمانش می‌پردازد.

اجراخوانی این اثر یکشنبه ۱۷ اسفند در سالن ماه حوزه هنری ساعت ۱۸ برگزار می‌شود.

کارگردان درباره این نمایش نوشته است:

«روزگاری نام مالک اشتر که به گوشم می‌رسید هیمنه و شکوه مردانگی‌اش سراسر وجودم را مشحون از غرور می‌کرد. و چه سرافرازانه به این شخصیت سترگ می‌بالیدم. آنقدر بزرگ و بی‌بدیل که در باورم نمی‌گنجید دیگری، آن هم از سرزمین خودم، در کنار خودم، با پنجاه یل بی‌ادعا از همین بچه‌های خاکی کوچه پس کوچه‌های خودمان به قلب سیاه دشمن بزند و بتاراند و فراری دهد و اشک شوق و امید  را بر گونه‌های مردمان تحت ستم جاری کند.»

عواملی که این اجراخوانی را همراهی می‌کنند عبارتند از:

دستیار کارگردان:حمیده دهقان نیری

مدیر تولید و مشاور رسانه ای: محمدحسین عبداللهی

بازیگران: علیرضا حنیفی، رضا حماطی، سامان قلیچ‌خانی، مهدی پیرزمان، حمیده دهقان‌نیری، میلاد باختری، فاطمه رحمان‌دخت، نیلوفر شاه‌محمدی، وحید فیروزی‌نژاد، روزبه جهانی، محمدحسین میرسلطانی، معصومه کبیری‌ارانی، ماهک خدادادی، سعید عباسی، جلال حسنی، بهنام اشرفی‌کیا و با حضور افتخاری سیروس کهوری‌نژاد.

بازیگران کودک: نرگس اله‌وکیلی، فرشته بداغ‌آبادی، علی آذری و فاطمه نائینی

نور و صدا:حسین علی‌پور، طراح لباس و طراح پوستر: حمیده دهقان‌نیری، گریمور: مهرناز حق‌شناس

در خلاصه این اثر آمده است:

زمانی که اربیل تحت محاصره کامل داعش قرار می‌گیرد بارزانی فرمانده کردهای کردستان عراق در حال تسلیم شدن بود که به فکر این می‌افتد که با ایران یک تماس بگیرد با سردار سلیمانی که صحبت می‌کند سردار به او می‌گوید تو فقط تا فردا صبح مقاومت کن تا من خودم را برسانم. بارزانی بازهم می‌گوید احتمال دارد ما سقوط کنیم. می‌گوید بالاخره سعی کن یک شب شهر را نگه‌داری، بارزانی شهر اربیل را یک شب نگه می‌دارد صبح سردار سلیمانی با پنجاه نفر از نیروهای خودش به فرودگاه اربیل می‌رسد و تا ظهر داعشی‌ها را تارومار می‌کند و اربیل را از دست داعش نجات می‌دهد و...

انتهای پیام/
ایران رسانه فرودگاه قلب کردستان عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر