کد خبر: 1046939 A

ماهنامه «صبح تبریز» با پرونده ویژه «تبریزِ قاجار» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماره نهم ماهنامه «صبح تبریز» با پرونده ویژه «تبریزِ قاجار» و با عنوان اصلی «روایت دارالسلطنه» منتشر شد.

در شماره ویژه اسفند این ماهنامه، گفتگوها، گزارش‌ها و مطالبی با محور تبریز قاجاری تهیه شده که این دوره تاریخی را از ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... بررسی و تحلیل کرده است.

نگاهی به زندگی و نوگرایی‌های عباس میرزا نایب‌السلطنه، نقشه دارالسلطنه به عنوان سندِ مدرن محله‌بندی تبریز در دوره قاجار، ساختار تبریز در قاجار، شاعرانگی‌های ناصرالدین شاه، اعتصام‌الملک و نقش او در تجدد ادبی معاصر، ظهور و زوال ممتازالسلطنه‌ها، خاندان ممتاز و حقوق بین‌الملل در ایران، نقش میرزایوسف و میرزاصادق در اعتلای قانون و آزادی، فخرالدوله و خدمات او به تبریز، خدمات خاندان پرآوازه «عدل»، اقبال‌السلطان از چهره‌های شاخص موسیقی عهد قاجار، مروری بر یک رساله پیش‌رو در دوره قاجار، نگارگری و خوش‌نویسی تبریز در دوره قاجار، صنعت چاپ، نگاره‌های دیواری خانه قاجاری حریری، گفتگو با اکبر تقی‌زاده معمار، مرمت‌گر و مدیر اسبق میراث فرهنگی آذربایجان شرقی درباره ارک تبریز و...، تصاویری از باغ قاجاری فراموش شده در تبریز و... تعدادی از عناوین و موضوعاتی هستند که در این شماره به آنها پرداخته شده است.

صاحب امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه فرهنگی و اجتماعی «صبح تبریز» میراعتماد عمادی و سردبیر آن فرشید باغشمال است که با بهای ۲۰ هزار تومان و در ۴۴ صفحه منتشر شده.

تبریز قاجار صبح تبریز تبریز قاجار روایت دارالسلطنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر