کد خبر: 1046814 A

به گزارش روابط عمومی فیلم پشت پنجره ها، فیلم کوتاه «پشت پنجره ها» به کارگردانی مهدی ایروانی برنده جایزه «power of the film» جشنواره بلویت آمریکا شد

به گزارش ایلنا، جایزه «power of the film» در جشنواره بلویت آمریکا در بین تمام آثار پذیرفته شده در جشنواره اعم از کوتاه، بلند داستانی، کوتاه و بلند مستند به فیلمی تعلق می‌گیرد که از لحاظ ساختار و کلیت، تاثیر شگرف و قدرتمندی بر مخاطب بگذارد. 

داوران جشنواره بلویت در خصوص ویژگی‌های این فیلم که انتخاب در بخش power of the film انتخاب شد، اینگونه اظهار نظر کردند: ممکن است با توجه به تفاوت بافت و زبان، دنبال کردن فیلم‌های خارجی با یک فرهنگ دشوار باشد، گرچه شمارا با زاویه دید متفاوتی آشنا میکند. اما این فیلم اینگونه نیست، زیرا با زبان سینما گرافیک خود با تمام وجود جهانی است. تنها در طی چند دقیقه و در غالب یک ساختار ساده، احساس غرق در شادی و شگفتی را از دل موقعیتی تاریک ایجاد می‌کند. این فیلم شادی و لذت را مجسم میکند، احساساتی عمیق را عینیت میبخشد بدون نیاز به دیالوگ، که هر کسی می‌تواند تماشا کند و لذت ببرد. 

جشنواره بلویت آمریکا از ۱۹ تا ۲۸ فوریه در شهر بلویت ایالت ویسکانسین آمریکا به صورت مجازی برگزار شد و در مراسم اختتامیه آن هم برگزیدگان معرفی شدند. 

همچنین قابل ذکر است فیلم کوتاه «پشت پنجره ها» جزو آثار پذیرفته شده در جشنواره «هنر زنده است» و در ایام برگزاری این جشنواره نمایش داده می‌شود. جشنواره «هنر زنده است» از دهم تا بیستم اسفند ماه در باغ کتاب برگزار می‌شود.

جایزه «power of the film» جشنواره بلویت آمریکا فیلم پشت پنجره ها مهدی ایروانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر