کد خبر: 1045538 A

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نائین گفت: عملیات مرمت حوض و رختشویخانه تاریخی محله محمدیه به پایان رسیده است.

به گزارش ایلنا،‌ محمود مدنیان (رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نائین) از اتمام عملیات مرمت حوض و رختشویخانه تاریخی محله محمدیه این شهر خبر داد. 

 مدنیان گفت: این حوض و رختشویخانه در میدان تاریخی محله محمدیه شهر نائین و در مجموعه مسجد و حسینیه آب انبار و میدان تاریخی این محل قرار دارد که متعلق به دوره صفوی بوده و آب آن از طریق قنات تاریخی همین محل تامین می‌شده و همچنین تمامی این مجموعه نیز به ثبت ملی رسیده است.

او افزود: متاسفانه بر اثر گذشت زمان و فرسایش شدید و رطوبت‌های صعودی و نزولی، آسیب‌های فراوانی به دیواره‌ها و بدنه‌های آن وارد شده بود که با پیگیری‌های انجام شده توسط اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان، عملیات مرمت و استحکام‌بخشی این حوض و رختشویخانه تاریخی در دی‌ماه سال جاری آغاز شد و روز گذشته به پایان رسید.

 

استان اصفهان مسجد مرمت اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نائین حوض و رختشویخانه تاریخی محله محمدیه نائین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر