کد خبر: 1045235 A

معاون ‌اول رئیس‌جمهور:

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ظرفیت‌های گردشگری استان شرایط مساعدی را فراهم کرده تا طبیعت زیبای آن به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور مطرح باشد.

به گزارش ایلنا،‌ اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس‌جمهور) در حاشیه سفر یک روزه به استان گلستان، گفت: ظرفیت‌های گردشگری استان شرایط مساعدی را فراهم کرده تا طبیعت زیبای آن به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور مطرح باشد. 

جهانگیری افزود: استان گلستان استعداد تجاری و مرزی مهمی دارد که تصمیم برای ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون در همین راستا بوده است که امیدواریم هرچه سریع‌تر در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم‌گیری و در مجلس تصویب شود.

او با بیان این‌که منطقه آزاد اینچه‌برون می‌تواند یک قطب توسعه‌ای برای کشور باشد، اضافه کرد: ایجاد خط ریلی مشترک بین ایران از طریق گلستان با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان یکی از اقدامات در راستای توسعه این منطقه و استفاده از ظرفیت‌های آن بوده است که در تلاشیم برخی مشکلات جزئی موجود با کشور ترکمنستان نیز برطرف و منطقه از قابلیت‌های آن بهره‌مند شود.

جهانگیری اظهار کرد: خط ریلی که در همین منطقه ایجاد شده و میان استان گلستان، ترکمنستان و قزاقستان فعال است، ظرفیت مهمی است که حتی می‌تواند ارتباط چین با غرب را برقرار کند. 

او ادامه داد: گلستان از هر نظر، ظرفیت‌های زیادی برای توسعه و پیشرفت دارد که در این سفر تلاش خواهیم کرد موانع اجرایی مهم‌ترین پروژه‌های استان را بررسی و مرتفع کنیم.

جهانگیری اعلام کرد: نیروی انسانی تحصیل‌کرده و کارآمد، اقلیم بسیار مناسب، امکانات گردشگری و مناظر طبیعی بسیار زیبا، کشاورزی و زمین‌های حاصلخیز، ظرفیت‌های بندری و ریلی و مرز ازجمله ظرفیت‌های مهم توسعه‌ای این استان است.

او با حضور در روستای عطاآباد شهرستان آق‌قلا ضمن افتتاح طرح هادی این روستا، از نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی هنرمندان استان و همچنین غرفه دیوار بزرگ گرگان در حاشیه این مراسم بازدید کرد. 

افتتاح تعدادی از پروژه‌های روستایی، حضور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و دیدار با نمایندگان احزاب، نخبگان و اقوام، از برنامه‌های سفر معاون اول رئیس‌جمهوری با همراهی وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی به گلستان است.

استان گلستان رئیس جمهور گردشگری استان بازدید معاون اول رئیس‌جمهور اداره میراث فرهنگی استان گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر