کد خبر: 1045227 A

رئیس گروه اسناد ویژه اداره‌کل توصیف و پردازش اسناد ملی معتقد است برگزاری کارگاه‌های تخصصی مانند «تنظیم و توصیف اسناد آرشیوی» و «شناسایی و توصیف عکس‌های تاریخی» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجب افزایش مهارت و اثربخشی شغلی کارشناسان فهرست نویسی اسناد می‌شود و نقش به‌سزایی در توانمند کردن کارشناسان دارد.

به گزارش ایلنا، حشمت اله عزیزی رئیس گروه اسناد ویژه اداره کل توصیف و پردازش اسناد ملی با بیان این مطلب گفت: از فعالیت‌های مهم اداره کل توصیف و پردازش اسناد، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و تخصصی از سوی همکاران متخصص این اداره کل، برای کارشناسان فهرست نویس در داخل سازمان یا علاقمندان به اسناد در خارج از سازمان است.

وی ادامه داد: این دوره‌های تخصصی در راستای ارتقای سطح کیفی کارشناسان با همکاری مرکز آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی، معمولا در طول هر سال با توجه به نیازهای آموزشی برگزار می‌شود.

عزیزی تصریح کرد: در سال جاری کارگاه آموزش «تنظیم و توصیف اسناد آرشیوی» با حضور ۹۶ نفر از کارشناسان مراکز اسناد دفاع مقدس، در استان‌های مختلف برگزار شد.

وی افزود: همچنین دومین کارگاه «تنظیم و توصیف اسناد آرشیوی» نیز با حضور ۲۰ نفر از کارشناسان مدیریت‌های منطقه ای و استانی و دانشجویان رشته کتابداری دانشگاه بین المللی قزوین و کارگاه «شناسایی و توصیف عکس‌های تاریخی» با تدریس نرجس جاویدی با مشارکت ۳۳ نفر از کارشناسان آرشیو ملی و مدیریت‌های منطقه ای و استانی در حال برگزاری است.

عزیزی خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی می‌تواند در افزایش مهارت و اثربخشی شغلی کارشناسان فهرست نویسی اسناد نقش به‌سزایی داشته باشد.

کتابخانه ملی فهرست‌نویسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر