کد خبر: 1043593 A

نشست️ نقد و بررسی کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی عصر امروز به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان سمت، به همت پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی سازمام مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) نشست️ نقد و بررسی کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این نششت با حضور مولفان پرویز نصیری و امیر حاج سلمانی و سخنرانان محمدرضا قانع ️عضو هیأت علمی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و لاله صمدی ️عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد برپا می‌شود.

این نشست با دبیری عبدالرضا نوروزی چاکلی ️عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد برگزار می‌شود.

نشست یادشده چهارشنبه ۶ اسفندماه از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸ در فضای مجازی به آدرس https://b۲n. ir/۱۷۰۶۷۹ برگزار می‌شود.

در معرفی این اثر آمده است: علم اطلاعات و دانش‌شناسی با پدیده اطلاعات، رفتار اطلاعاتی، ذخیره و بازیابی و جریان حاکم بر آن‌ها سر و کار دارد. تحلیل و پردازش این اطلاعات نیازمند استفاده از روش‌های آماری است که بخش اعظم آن‌ها در قالب تحلیل شاخص‌های علم‌سنجی است؛ لذا ضرورت دارد دانشجویان و محققان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی به تبحّر کافی در کاربرد روش‌های آماری دست یابند. آنچه کتاب حاضر را از منابع مشابه متمایز می‌کند، پرهیز از مطالب تئوری غیر ضروری، پیوستگی آن‌ها، بیان ساده همراه با مثال‌های کاربردی و نرمافزاری است که امکان درک بهتری از مفاهیم را فراهم آورده است.

کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی تألیف پرویز نصیری و امیر حاج سلمانی به همت سازمان سمت در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است.

انتشارات سمت کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر