کد خبر: 1042991 A

به گفته ​رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی قائنات دو اثر تاریخی شامل مسجد جامع سده و آب‌انبار روستای بسکاباد قائن مرمت شد.

به گزارش ایلنا،‌​ حمید عباس‌زاده (رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی قائنات) گفت: به همت مسئولان و خیران، دو اثر تاریخی شامل مسجد جامع سده و آب‌انبار روستای بسکاباد قائن مرمت شد.

 حمید عباس‌زاده اظهار کرد: مرمت و نگهداری درست و علمی آثار و ابنیه تاریخی یک ملت که نمایانگر و نمایشگاه حقیقی تاریخ، فرهنگ و هویت ملل مختلف است، جزو شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی کشورها به‌شمار می‌رود.

او افزود: در پی آسیب‌های ناشی از بارندگی‌های اوایل سال جاری، با همت و خودیاری هیئت امنا و نظارت اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی قائنات، پشت‌بام مسجد جامع تاریخی آرین شهر که ازجمله آثار ثبت شده شهرستان است، اندود کاه‌گل شد.

رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی قائنات همچنین ضمن برشمردن اهمیت همکاری و همیاری مردم در مرمت و نگهداری آثار تاریخی، عنوان کرد: آب‌انبار روستای بسکاباد که از جمله آثار شناسایی شده شهرستان است، با همراهی شورای اسلامی، دهیاری و خیران، رنگ و روی تازه‌ای به خود گرفت. مرمت گنبد آب‌انبار بسکاباد با همکاری و نظارت اداره شهرستان انجام شد. 

او یادآور شد: قطعا در روند مرمت، نگهداری و صیانت از آثار تاریخی همکاری، خودیاری اهالی و دلسوزان میراث‌فرهنگی، می‌تواند بسیار راهگشا و تعیین‌کننده باشد.

مرمت اثر تاریخی اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی قائنات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر