کد خبر: 1042846 A

کتاب «بررسی ادعای اقتباس قرآن از عهدین» به قلم فرج الله میرعرب به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، کتاب «بررسی ادعای اقتباس قرآن از عهدین» به قلم فرج الله میرعرب «عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی» منتشر شد.

در معرفی این کتاب آمده است: دشمنان کوشیده‌اند رابطه قرآن را با خدا تضعیف یا انکار کنند؛ قرآنی که در وحیانی بودنش هیج شکی نیست و اعجازش برای دوست و دشمن آشکار است، ادعای اقتباس از تورات و انجیل یکی از تلاش‌ها است؛ پژوهش حاضر، دلایل مدعیان را بررسی و بطلانشان را نشان داده است.

شبهه اقتباس قرآن از عهدین، معارف قرآن را برگرفته از داده‌های تورات و انجیل و در مواردی، برگرفته از شرح‌ها و متون مربوط به عهدین، مانند تلمود قلمداد کرده و به عنوان شبهه‌ای است که اساس دین محمد (ص) و تضعیف ایمان معتقدان به آن را هدف قرار داده است.

فرج الله میرعرب، در این کتاب در قالب سه فصل این شبهه را بررسی و تلاش کرده است که پاسخی علمی و شایسته به این شبهه بدهد.

کتاب «بررسی ادعای اقتباس قرآن از عهدین» در ۵۱۶ صفحه توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی وارد بازار نشر شده است.

کتاب بررسی ادعای اقتباس قرآن از عهدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر