کد خبر: 1042806 A

مراسم رونمایی از کتاب آثار منتخب دو سالانه عکس نور دیروز با حضور، جواد جمیری جانشین سازمان بسیج هنرمندان کشور، کمال الدین شاهرخ رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور، و جمعی از پیشکسوتان حوزه عکس در گالری عکس حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، مراسم رونمایی از کتاب آثار منتخب دو سالانه عکس نور دیروز با حضور، جواد جمیری جانشین سازمان بسیج هنرمندان کشور، کمال الدین شاهرخ رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور، و جمعی از پیشکسوتان حوزه عکس در گالری عکس حوزه هنری برگزار شد.

این دو سالانه با دبیری کمال الدین شاهرخ از سوی انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان و با حمایت موسسه فرهنگی هنری رزمندگان با محوریت ظرفیت‌ها و فرصت‌های استانی و تلاش جدی بر رفع معضلات، آسیب‌ها و تهدیدات استان‌های سراسر کشور برگزار شده بود.

کتاب این جشنواره با کوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده شد بود، اما رونمایی آن به دلیل شیوع کرونا به تاخیر افتاد.

در مراسم رونمایی ابتدا کمال الدین شاهرخ مسئول انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور با بیان اینکه تلاش فرهنگ اسلامی همیشه ساختن انسان نیک بوده است، گفت: اساس فرهنگ دینی ساختن انسان هنرمند بوده و انقلاب اسلامی متاثر از این گفته است.

او ادامه داد: تلاشگران انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر افرادی هستند که با بصیرت و دانش افزایی، سعی و تلاش مسیر کمال را با شایستگی طی می‌کنند و آثار فاخر و ماندگاری از خود به یادگار می‌گذارند.

رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور با بیان اینکه چهارمین دو سالانه عکس نور این فرصت را فراهم کرد تا بارقه‌های امید در هنرمندان عکاس ایجاد شود، تصریح کرد: در این دو سالانه شاهد خلق و تولید آثار ارزشمند عکاسان علاقه‌مند کشورمان بودیم.

شاهرخ ادامه داد: در دوره‌های گذشته دو سالانه عکس نور فراز و نشیب‌هایی داشتیم، اما به مرور زمان مسیر برای ما هموار‌تر شد، در این دو سالانه عکاسان در حوزه‌های مختلف عکس‌ها را به صورت مجموعه ارائه دادند به همین دلیل، اولین جشنواره‌ای بود که ما در کنار هر عکاسی توانستیم استاد راهنمایی قرار دهیم تا به راهنمایی عکاسان بپردازند و مسیر را برای عکاسان مشخص کنند تا بتوانند در ذیل موضوعات انتخاب شده تولیدات بهتری داشته باشند.

او افزود: ۳۱ استان کشور درگیر دو سالانه عکس نور با محوریت موارد مذکور شدند و در دو بخش عکاسان ویژه و آزاد کار‌های خود را دنبال کردن که عکاسان ویژه جز بسیجیان ما محسوب می‌شدند و عکاسان آزاد هم هنرمندان خارج از بسیج هنرمندان محسوب می‌شدند.

رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان کشور، گفت: به دلیل اینکه این دو سالانه اولین دو سالانه‌ای بود که ما به صورت مجموعه‌ای کار را برگزار کردیم با ضعف‌هایی روبه رو بودیم که امیدواریم در دوره‌های بعد با کمک دوستان مشکلات را بر طرف کنیم.

پس از سخنان شاهرخ از عرفان منش عکاس هنرمند بسیجی اهل شیراز به دلیل جان فشانی در به تصویر کشیدن جهاد عظیم مدافعان سلامت تجلیل به عمل امد و لوح تقدیر به وی اعطا شد.

دو سالانه نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر