کد خبر: 1041860 A

فرمانده یگان حفاظت اداره ‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محوطه تپه تاریخی ملک‌آباد شمالی در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی‌فتح فتحیان (فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز) از تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محوطه تپه تاریخی ملک‌آباد شمالی در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد. 

‌فتح فتحیان با اعلام این خبر عنوان کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده و اخذ دستور قضایی از دادستان و همکاری شهرداری چهارباغ، بنای ایجاد شده توسط زمین‌خواران در محوطه تپه تاریخی ملک‌آباد معروف به تپه موتور بنز واقع در روستای ملک‌آباد شهرستان ساوجبلاغ تخریب و قلع و قمع شد.

او در ادامه افزود: پس از تشکیل پرونده قضایی مبنی بر دخل و تصرف، دیوارکشی و الحاق عرصه تپه باستانی توسط یکی از ساکنین به ملک شخصی خود که مصداق عناوین مجرمانه بوده توسط یک دستگاه لودر ساخت‌وساز غیرمجاز ایجاد شده تخریب شد.

 علی‌فتح فتحیان گفت: با توجه به وظیفه ذاتی یگان حفاظت اداره‌کل و مراجع ذی‌ربط، همواره حفظ و حراست همه جانبه از آثار و ابنیه تاریخی، فرهنگی و طبیعی و لزوم برخورد با متخلفین و متعرضین در رأس امور محوله قرار دارد.

باستانی شهرداری گردشگری و صنایع دستی ساوجبلاغ تپه تاریخی ملک‌آباد داره ‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر