کد خبر: 1041800 A

با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یازدهمین جلسه شورای تخصصی نظارت بر ترجمه‌های قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش ایلنا، یازدهمین جلسه شورای تخصصی نظارت بر ترجمه‌های  قرآن کریم با موضوع بررسی نهایی و تصمیم‌­گیری در خصوص صدور مجوز انتشار ترجمه‌های قرآن کریم با حضور معاون قرآنی وزیر ارشاد برگزار شد.

این آثار که پیش از این جهت تعیین داوری و ارسال برای ارزیابی در جلسه قبل این شورا مورد بررسی قرار گرفته بود، پس از انجام ارزیابی به دبیرخانه این شورا عودت داده شد و در انتظار بررسی نهایی در یازدهمین جلسه شورا قرار گرفته­ بود.

به این ترتیب در یازدهمین جلسه شورای بررسی نهایی و تصمیم‌گیری در خصوص صدور مجوز انتشار ترجمه‌های قرآن، نتایج ارزیابی پرونده ۱۱ اثر ارسالی مورد تبادل نظر اعضای این شورا قرار گفت و از مجموع این ۱۱ اثر، انتشار ۶ اثر با اعمال اصلاحات دقیق و علمی، مورد موافقت انتشار قرار گرفت و با چاپ ۴ اثر دیگر موافقت نشد.

شورای تخصصی بررسی نهایی و تصمیم‌گیری در خصوص صدور مجوز انتشار ترجمه‌های قرآن کریم در زمستان سال ۱۳۹۷ با دستور معاون محترم قرآن و عترت و به منظور تصمیم‌گیری در خصوص صدور و تمدید مجوز ترجمه‌های قرآن کریم کار خود را آغاز کرد که از مهم‌ترین وظایف آن می‌­توان به نظارت دقیق بر تولید ترجمه‌های قرآن کریم و دیگر آثار قرآنی و برقراری ارتباط موثر با جامعه قرآنی اشاره داشت.

همچنین از جمله شاخص‌­های مورد نظر این شورا در بررسی و اعطای مجوز نشر به ترجمه‌های قرآن کریم، صحت عبارات و الفاظ به کار رفته در ترجمه، درک دقیق زبان مقصد، روان بودن ترجمه، مهارت مترجم در فن ترجمه، وزانت متن ترجمه­ شده و حفظ شأنیت قرآن کریم در ترجمه است.

یادآوری می‌­شود در این شورا برخی از اساتید حوزه­‌های علوم قرآنی، فقه، ادبیات عرب، ادبیات فارسی و ترجمه قرآن کریم حضور دارند.

ترجمه‌های قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر