کد خبر: 1040297 A

​نهمین قسمت از برنامه «فیروزان» به تهیه‌کنندگی ایمان شیعه و کارگردانی زهره غلامی، امشب ساعت ۱۹:۴۵ روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، نهمین قسمت از برنامه «فیروزان» به کارگردانی زهره غلامی و تهیه‌کنندگی ایمان شیعه، با محوریت مرور داستان‌های شاهنامه، اثر گرانقدر حکیم ابوالقاسم فردوسی با زبان ساده و روان، چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ساعت ۱۹:۴۵ از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت. 

فصل اول «فیروزان» که در بیست و شش قسمت ۱۵ دقیقه‌ای تولید شده، از اوایل دی ماه با هدف آشنایی نسل جوان و پیوند دوباره مردم این مرز و بوم با گنجینه ادبی سرزمین کهن ایران هر چهارشنبه به معرفی، تحلیل و روایت ادبیات فاخر ایران، روی آنتن شبکه دوسیما رفته که در دو قسمت نخست به بخش اساطیری شاهنامه (پادشاهی کیومرث، هوشنگ، طهمورث و جمشید) پرداخت شده و بخش پهلوانی شاهنامه با روایت زاده شدن زال از قسمت سوم آغاز شده است. 

این برنامه از بخش‌های مختلفی اعم از قصه گویی، نقالی، مرشد خوانی و انیمیشن تشکیل شده و حضور نقالان کودک و نوجوان در این برنامه از نکات قابل توجه آن است. 

همچنین بخشی از این برنامه به پخش ویدیوهای ارسالی از طرف مخاطبان ادب دوست و شاهنامه خوانی آن‌ها، اختصاص دارد. 

«فیروزان» اولین برنامه‌ای است که در شبکه‌های سراسری با هدف آشنایی و روایت داستان‌های شاهنامه فردوسی برای ترویج فرهنگ و آشتی مردم با ادبیات کهن ایران زمین، از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود و تاکنون ۸ قسمت آن از شبکه دوسیما پخش شده است.

شاهنامه فردوسی شبکه دو سیما زهره غلامی حکیم ابوالقاسم فردوسی ایمان شیعه فیروزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر