کد خبر: 1040149 A

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی بندر ترکمن از اختصاص ۱۵میلیارد ریال به پروژه‌های حوزه میراث‌ فرهنگی و گردشگری خبر داد.

به گزارش ایلنا، حمید منوچهری (رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بندر ترکمن) از اختصاص ۱۵میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و همچنین اعتبارات ملی شهرستان به پروژه‌های حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری خبر داد. 

حمید منوچهری خاطرنشان کرد: با این مبلغ بیش از ۶۰ درصد اعتبار پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بندر ترکمن به حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی این شهرستان اختصاص یافته است.

او بیان کرد: بندر ترکمن به‌واسطه پتانسیل‌های غنی گردشگری به‌ویژه جاذبه‌های اکوتوریستی ازجمله خلیج گرگان، جزیره آشوراده، ساحل، تپه‌ها و آثار تاریخی از موقعیت ویژه‌ای برای جذب گردشگر و تبدیل این شهرستان به قطب گردشگری استان برخوردار است.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بندر ترکمن گفت: از مهم‌ترین پروژه‌های دردست اجرای این شهرستان می‌توان به اجرای فاز دوم جاده سلامت، اجرای پروژه انشعاب فیبر نوری به جزیره آشوراده، آماده‌سازی مجموعه گردشگری و محل شنا، معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و پژوهش و کاوش‌های مناطق تاریخی شهرستان اشاره کرد.

گردشگری گردشگری و صنایع دستی قطب گردشگری میراث‌فرهنگی و گردشگری بندر ترکمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر