کد خبر: 1039342 A

به گفته مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با پیشنهاد اولیه استان به‌عنوان داوطلب اجرای پروژه شهر گردشگر موافقت شد.

به گزارش ایلنا،  فریدون محمدی (مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز) گفت: در جلسه‌ای با حضور مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری کشور با پیشنهاد اولیه استان به‌عنوان داوطلب اجرای پروژه شهر گردشگر موافقت شد.

 محمدی افزود: پروژه شهر گردشگر یکی از طرح‌های مهم صنعت گردشگری در دنیا است که از سال گذشته در ایران آغاز شده و پروژه‌ای علمی، تحقیقاتی و اجرایی محسوب می‌شود.

او گفت: در قالب این پروژه استانداردهای فنی لازم برای جذب گردشگر داخلی و خارجی در شهر داوطلب و پایلوت مدنظر قرار گرفته و همچنین شاخصه‌هایی از قبیل ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی، جاذبه‌های گردشگری، استانداردهای مراکز اقامتی و پذیرایی، تعداد آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و… از طرف تیم اعزامی کارشناسان از وزارت‌خانه بررسی و ارزیابی می‌شود و بر این اساس گواهینامه‌ای از یک تا پنج ستاره اعطا خواهد شد. 

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز در ادامه، اظهار کرد: پروژه شهر گردشگر براساس استانداردهای تقاضا محور شهر داوطلب را تعیین و وضعیت آن را از نظر زیرساخت‌ها، امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها ارزیابی می‌کند که بخشی از این طرح در قالب پرسش‌نامه سنجش اطلاعات فعالان حوزه گردشگری و قسمتی نیز سنجش میزان رضایت‌مندی گردشگران است.

او اضافه کرد: بر این اساس شهر کرج در صدر فهرست شهرهای انتخابی استان قرار گرفته و به‌رغم کمبود در بعضی بخش‌ها در زمینه‌هایی امتیازات قابل توجهی داشته و همین امر موجب شده تا به‌عنوان شهر پایلوت در این پروژه انتخاب شود، این مهم یکی از مزایای اجرای پروژه شهر گردشگر محسوب شده و با بازبینی وضعیت شهر موجب شناخت نقاط ضعف و قوت آن می‌شود.

استان البرز پروژه شهر گردشگر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر