کد خبر: 1039068 A

​رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بانه از سامان‌دهی و بازآفرینی بافت قدیمی شهر بانه خبر داد.

به ‌گزارش ایلنا، سعدالله رحیمی‌خواه (​رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بانه) در جلسه‌ای که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: شهرستان بانه از غربی‌ترین شهرهای کشور و دارای پیشینه تاریخی است که باید ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی آن مورد توجه قرار گیرد.

او به حضور گسترده گردشگران در این شهر اشاره کرد و افزود: باید طرح عمرانی و امور زیربنایی این شهرستان در محلات باارزش، تدوین و برنامه‌ریزی دقیق شود و نظارت و تعامل ادارات و ارگان‌های دولتی در کنترل ساخت‌وسازهای غیرمجاز افزایش پیدا کند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بانه آثار تاریخی را نماد و هویت شهر دانست و ادامه داد: خوشبختانه عملیات مرمت و بازسازی حمام تاریخی مرزبانی انجام شده که باید برای تداوم این امر مسئولان حمایت بیشتری از این قبیل طرح‌ها داشته باشند.

او در ادامه وظایف تعیین شده کارگروه در تدوین برنامه‌ها و مصوبات ارائه شده در ستاد بازآفرینی شهر بانه را مهم و تأثیرگذار ارزیابی کرد. هر یک از ادارات عضو با ارائه برنامه‌ها، پیشنهادها و بررسی مشکلات عمرانی و زیربنایی موجود، پیشنهادهایی را مطرح و بر لزوم همکاری و تعامل در اجرای مصوبات جلسه تأکید کردند.

بافت قدیمی اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر