کد خبر: 1038500 A

گذر فرهنگ و هنر گلستان در شهر مشهد تا اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، گذر فرهنگ و هنر گلستان در شهر مشهد تا اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی می‌شود

 امین عارف‌نیا (مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر ) با اعلام این خبر گفت: با هدف کمک به توسعه فضاهای فرهنگی و هنری، ایجاد مقاصد فراغتی برای شهروندان و گردشگران با کارکرد فرهنگی و هنری و کمک به ایجاد فضاهای عمومی خلاق و سرزنده و در دسترس، گذر فرهنگ و هنر گلستان مهشد ایجاد می‌شود. 

او در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری مشهد، اظهار کرد: شهرداری مشهد متعهد شده است ترمیم و به‌سازی گذر، باز طراحی نما و جداره‌ها و آماده‌سازی فضای مسقف را برای واگذاری به کسب و کارهای فرهنگی و هنری تا پایان سال ۱۳۹۹ به سرانجام برساند. 

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر خاطرنشان کرد: با همراهی هنرمندان مکانی خلاق را در گذر گلستان طراحی و راه‌اندازی خواهیم کرد. میدان شهدا به عنوان نقطه آغاز عندلیب به حرم مطهر امام رضا (ع) برای ایجاد پلازا با رویکرد هنرهای آیینی و دینی در نظر گرفته شده است و مقرر شد شهرداری مشهد ضمن بررسی امکان برخی تغییرات در کالبد میدان شهدا، تردد شهروندان و گردشگران در این عرصه تسهیل شود. 

او افزود: موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر ضمن ایجاد دفتر تسهیل‌گری در مشهد در تعامل با اهالی فرهنگ و هنر در تلاش خواهد بود مکان‌های خلاق و پر رونقی را در هر دو عرصه میدان شهدا و گذر گلستان دایر کند. 

تفاهم نامه همکاری میان موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، شهرداری مشهد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی با هدف ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در مشهد منعقد و مبادله شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی فرهنگ و هنر فرهنگی و هنری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر