کد خبر: 1037966 A

مسابقه «چند درجه» شبکه نسیم با معرفی رشته‌های ورزشی هیجان‌انگیز، مخاطبان را با ورزش و چگونگی ورود به این عرصه برای اشتغال به خصوص نسل جوان آشنا می‌کند.

به گزارش ایلنا، مسابقه «چند درجه» شبکه نسیم با معرفی رشته‌های ورزشی هیجان‌انگیز، مخاطبان را با ورزش و چگونگی ورود به این عرصه برای اشتغال به خصوص نسل جوان آشنا می‌کند. 

شبکه نسیم با تمرکز بر موضوعات تخصصی خاص هیجان‌آمیز، تازه و بدیع، انبساط خاطر و شادی و هیجان را از قاب تلویزیون به خانه‌های مخاطبان خود می‌آورد. 

اگر بخواهیم از یکی از برنامه‌های پرهیجان و پرمخاطب شبکه نسیم نام ببریم می‌توان به مسابقه «چند درجه» اشاره کرد. 

«چند درجه» قصد دارد حدود ۳۵ رشته ورزشی هیجان‌انگیز از جمله پاراگلایدر، غواصی، پاراموتور، سقوط آزاد، پاراموتور، فلای بورد، کایت بورد، موتور کراس، دوچرخه‌سواری تریال و… را به مخاطبان و به خصوص نسل جوان معرفی کند. 

این مسابقه از سال ۱۳۹۴ به تهیه کننگی غلامرضا بختیاری و کارگردانی مشترک وی و امید خسروی در ۹۰ قسمت به روی آنتن رفته است. 

جذاب بودن و مورد پسند واقع شدن آن از سوی مخاطبان موجب شد تهیه فصل سوم آن هم در دستور کار شبکه نسیم قرار بگیرد. 

از دو ماه پیش که پخش فصل سوم آن آغاز شده، تغییراتی در ساختار و قالب این مسابقه پرطرفدار صورت گرفته است. 

غلامرضا بختیاری تهیه کننده مسابقه «چند درجه» با اشاره به ساخت این مسابقه گفت: این مسابقه با هدف هیجان و سرگرمی در شبکه نسیم طراحی شده است و ما در فصل اول این مجموعه به سراغ حدود ۹۰ رشته ورزشی extreme (رشته‌های ژئوفیزیک و هواشناسی) رفتیم تا نحوه و چگونگی انجام این رشته‌های ورزشی را برای علاقه مندان و ورزش دوستان کشورمان معرفی می‌کنیم. 

ما در برنامه سه مجری – بازیگر داریم که با کمک آن‌ها با رشته‌های مختلف ورزشی بیشترآشنا می‌شویم و در این بخش سهیل غلامپور، میثاق بختیاری و امیر خسروی ما را همراهی می‌کنیم. 

بختیاری ادامه داد: ما در فصل سوم که حدود ۵۲ قسمت است، علاوه بر معرفی و آموزش ورزش‌های پرهیجان، مقررات و قوانین مسابقات و تورنمنت‌های بین المللی را مطرح می‌کنیم. 

وی ادامه داد: در این مسابقات، از برترین‌های هر رشته ورزشی هم در برنامه دعوت می‌شود تا با حضور خود از اصول ورزش تخصصی خود و تجربیاتش در این رشته ها، برای علاقه مندان مطالبی را بیان کند. 

تهیه کننده «چنددرجه» همچنین تاکید کرد: این برنامه به دنبال این است تصور اشتباهی را که در مورد انجام برخی فعالیت‌های ورزشی از جمله سخت و گران قیمت بودن است، مورد بازنگری قرار دهد و ثابت کند با هزینه‌های مناسب، تمرین و ممارست و گذراندن دوره‌های مختلف آموزشی و حمایت و امکاناتی که دولت مهیا کرده است، می‌توان به جایگاه قهرمانی و مربیگری دست یافت و به عنوان یک کاردرآمدزا و شغل به آن نگاه کرد. 

وی با اشاره به اینکه گذراندن دوره‌های آموزشی رشته‌های خاص و مهیج ورزشی با درآمدزایی هم تناسب دارد گفت: یکی از اهدافی که این برنامه دنبال می‌کند نحوه درآمدزایی از این رشته هاست. 

بختیاری درباره نحوه شرکت در این مسابقه هم گفت: این مسابقه جنبه رقابتی ندارد و هدف بررسی قوانین و انجام فعالیت ورزشی با قواعد درست و اصولی است در همین راستا، ورزشکاران و پیشکسوتان رشته‌های مختلف ورزشی را از طریق فدراسیون‌های ورزشی دعوت می‌کنیم. 

در این مسابقه هم شرکت کننده مبتدی داریم و هم افرادی که به صورت تخصصی سال‌ها در این رشته‌ها فعالیت می‌کنند. 

وی همچنین با اشاره به تنوع رشته‌های ورزشی گفت: به جهت تفاوت رشته‌های ورزشی، لوکیشن‌های مختلفی برای برگزاری مسابقه درنظر می‌گیریم. گاهی اوقات لازم است در فضاهای سرسبز و جنگل، بیابان و یا برای ورزش‌های آبی به فضاهایی همچون دریاچه آزادی و. . برویم. 

تاکنون دوربین «چند درجه» به قشم، عسلویه، پارسیان از جزایر استان هرمزگان برای ضبط برنامه رفته است. 

تهیه کننده مسابقه «چند درجه» یکی از ویژگی‌های این مسابقه را ارزیابی حین پخش و بررسی نقاط قوت و ضعف در میانه برنامه برشمرد و گفت: این امر کمک می‌کند با دقت بیشتر و درصد اشتباه کمتری، مسابقه مورد علاقه مخاطبان خود را به روی آنتن ببریم. 

تهیه کننده مسابقه «چند درجه» خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد در صورت موافقت مدیران در فصل بعدی سراغ مشاغل سخت و هیجان‌انگیز مثل آتش نشانان، تکاوران و یگان ویژه برویم تا این فعالیت را هم به تصویر درآوریم. 

«چند درجه» هم اکنون روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

شبکه نسیم مسابقه چند درجه غلامرضا بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر