کد خبر: 1037455 A

شهرام عبدلی در برنامه «دست در دست»:

​برنامه «دست در دست» چهارشنبه ۲۲ بهمن با دعوت از شهرام عبدلی بازیگر علاقمند به کتاب و ادبیات، بهرام پائیز خواننده خوب کشورمان همچنین مرتضی رحیمی نخبه اقتصاد دیجیتال و یک جهادگر در فضایی متفاوت، شب‌نشینی زمستانی گرمی را تقدیم مخاطبان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهرام عبدلی در برنامه «دست در دست» ضمن اشاره به اینکه دانش آموخته ادبیات و عاشق تئاتر و کتاب است، اظهار داشت: کتاب خواندن همیشه برایم سیر و سلوک و عاشقانگی خاصی داشته، شاید به نوعی در کتاب‌ها دنبال خودم می‌گشتم و جواب سوال‌هایم را در آثار نویسندگان مختلف پیدا می‌کردم. 

وی با بیان اینکه همیشه خواندن زندگی‌نامه‌ها برایم جذاب بوده، توضیح داد: حتی دوره‌ای که وارد تئاتر شدم دنبال زندگی نامه افراد بودم و اینکه بفهم اساتیدمان چگونه شروع کرده‌اند و چه مراحلی را گذرانده‌اند. 

شهرام عبدلی درباره فعالیت‌های اخیر خود در برنامه «دست در دست» شبکه دو اظهار داشت: در سریال «راز نا تمام» به کارگردانی مشترک امین امانی و علی امانی و تهیه‌کنندگی امین امانی در حال بازی در نقش مسعود کشمیری هستم که مضمونی تاریخی، سیاسی دارد. این سریال به شخصیت‌های موثر انقلاب مانند شهید بهشتی که من به شخصه شیفته ایشان هستم، شهید باهنر، شهید رجایی، مرحوم هاشمی رفسنجانی و… می‌پردازد. 

بازیگر «سر دلبران» با بیان اینکه «راز ناتمام» از گریم بی‌نظیری برخوردار است، اضافه کرد: با توجه به این که سریال اثری تاریخی است، گریم بی‌نظیری دارد که توسط محسن دارسنج طراحی شده، به نحوی که تشخیص عکس‌های گریم بازیگران و شخصیت‌های اصلی برای من مشکل بود. 

بازیگر «معمای شاه» در برنامه «دست در دست» افزود: همچنین در مینی‌سریال «چپیِ بی‌رنگ» به کارگردانی نصرت میرعظیمی و تهیه‌کنندگی امیر دشتی که نوشته طنز بسیار خوب و آبرومندی دارد و از پنجشنبه۲۳ بهمن، فیلمبرداری آن آغاز می‌شود نیز حضور دارم. 

آدم بی‌حاشیه‌ای هستم

شهرام عبدلی با بیان اینکه در محله جوادیه به دنیا آمدم و در محله قلعه مرغی بزرگ شدم، از خاطرات دوران کودکی خود گفت: دوران کودکی در یک زمین خاکی فوتبال بازی می‌کردیم و بیشترین خاطراتم آن زمان شکل گرفته است. 

این بازیگر که به تازگی در غم فقدان پدر خود سوگوار بوده، اظهار داشت: اصالتا از اهالی اردبیل هستم. به نظرم مهربانی روابط آدم‌ها را تعریف می‌کند و بیشترین مهربانی که دیده‌ام از طرف پدرم بوده است. کرونا زندگی همه مخصوصا فعالان عرصه هنر را تحت الشعاع قرار داد. 

وی درباره ایفای نقش‌های منفی و خشن، بیان داشت: اصولا در زندگی شخصیم آدم خجالتی و آرام و بی‌حاشیه‌ای هستم و همین است که نقش‌های خشن را دوست دارم و هیجاناتم را به وسیله همین نقش‌ها بروز می‌دهم. 

خیلی از بازیگرها هستند که همیشه به یک شکل بازی کرده‌اند و فوق العاده هم بوده‌اند مثل همفری بوگارت به نظرم اینکه بازیگر همه نقش‌ها را باید بازی کند یک فرضیه است. من با این قد و وزن و چهره ۵۰ درصد می‌توانم تغییر کنم و ۵۰ درصد اصل ثابتی در فیزیک است و تغییرپذیر نیست. 

علامه محمدتقی جعفری تاثیر زیادی روی من داشته‌اند

وی درباره تاثیرگذارترین‌ها بر زندگیش توضیح داد: برخی از افراد را مستقیم و غیر مستقیم دنبال می‌می‌کردم که در بینش و زندگی من تاثیرگذار بوده‌اند. معلم ادبیاتی داشتم که تاثیر شگرفی روی من داشتند. یکی دیگر از افرادی که تاثیر زیادی روی من داشته‌اند علامه محمدتقی جعفری است که از ایشان به نام کتابخانه متحرک یاد می‌شود. 

رقابت ما با تولیدکنندگان خارجی نابرابر است

در این شب‌نشینی که با پخش میان‌برنامه‌ها، نماهنگ‌ها و اجرای زنده بهرام پائیز همراه بود، درباره اقتصاد دیجیتال با حضور مرتضی رحیمی نخبه این عرصه و از اعضای تیم طراحی پیام‌رسان سروش نیز گفت‌وگو شد. 

شهرام عبدلی با اشاره به سرعت زیاد فرآیندها که در اثر تکنولوژی ایجاد شده، بیان داشت: چرا باید به سرعت زیاد رسید قرار است به کجا برسیم، قضیه روح و شعور بشری کجای ماجرا قرار می‌گیرد. 

مرتضی رحیمی پاسخ داد: باید مسلط به تکنولوژی باشیم اما سوار امواج آن نباشیم. بسیاری فلاسفه‌ی تکنولوژی نیز در سراسر دنیا روی این موضوع کار می‌کنند. قطع زنجیره فلاسفه و جامعه‌شناسی از تولید تکنولوژی باعث ایجاد این آسیب‌ها شده است. 

رحیمی بیان داشت: نخبگان احساس‌شان موثر بودن و حل مساله است. به همین دلیل هسته شرکت ما در دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفت. نماینده کسانی هستم که در خارج و داخل کشور فرصت‌های بسیاری داشته‌اند، اما ماندن را انتخاب کرده‌اند. رقابت نابرابری با شرکت‌های خارجی داریم که از نیروی انسانی، پشتیبانی مالی و… بالایی برخوردارند. 

شهرام عبدلی نیز بیان داشت: اگر محصولات با کیفیت داخلی وجود داشته باشند من قطعا انتخابم همین محصولات است، در همه زمینه‌ها و اگر حمایت نکنیم در آینده بسیار دچار مشکل می‌شویم. 

در این شب‌نشینی مهدی رجب‌پور صنعتی جهادگر و مسئول گروه جهادی هیئت و کانون جوادالائمه علیه السلام نیز حضور داشت که در گستره حاشیه استان‌های خراسان رضوی، جنوب کرمان، همدان و… به تولید و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده، تهیه بسته‌های معیشتی، سامان بخشی به خانوادهای محروم، ازدواج آسان و آسمانی ۲۴۰ زوج، کمک به تحصیل نیازمندان، پرداخت اجاره خانه‌های عقب افتاده، پرداخت قبوض برق و آب و…، تسویه حساب‌های دفتری توزیع دها هزار غذای گرم، ذبح گوسفند و توزیع گوشت بین نیازمندان، آزادسازی زندانیان و… مشغول است. 

گفتنی است «دست در دست» در ویژه برنامه فصل زمستانی خود تا کنون میزبان ایرج حریرچی، رسول نجفیان، سیاوش طهمورث، امیر کاظمی، مهشید جوادی، فریبا متخصص، پوراندخت مهیمن، مسعود اسکویی، عذرا وکیلی، مرتضی امیری اسفندقه، مهران رجبی، عنایت بخشی، شهرام عبدلی و. . بوده و علاوه بر پرداختن به موضوعاتی مثل زمستان و تاثیرگذاری افراد در بزنگاه‌های اجتماعی و تاریخی به موضوع مهم همراهی افراد جامعه در جدیدترین میدان همدلی یعنی دوران شیوع کرونا پرداخته و در این مسیر هم‌صحبت افرادی می‌شود که گام‌های موثری در یاری رساندن به همنوعان خود برداشته‌اند. 

«دست در دست» کاریست از گروه معارف شبکه دو و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی به تهیه‌کنندگی هادی خدّادی، اجرای سیاوش عقدایی و کارگردانی بهار ارجمند که پنجشنبه و جمعه هر هفته بعد از گفتگوی ویژه خبری حوالی ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن می‌شود و در ایام دهه فجر نیز طی ۱۰ شب متوالی در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

علامه محمدتقی جعفری شهرام عبدلی شبک تروریستی حقانی دست در دست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر