کد خبر: 1037454 A

در سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر علاوه بر برپایی نمایشگاهی از آثار چاپ دستی هنرمندان شاخص این حوزه از کشورمان آثار هنرمندان خارجی نیز به نمایش در آمده است.

به گزارش ایلنا، بخش چاپ دستی این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی با دعوت از ۱۷ پیشکسوتان و نامداران این عرصه به کیوریتوری احمد وکیلی برپاست. 

آثار هنرمندانی که این روزها می‌توانید با حضور در نمایشگاه آثار سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر آثارشان را در حوزه چاپ دستی ببینید شامل، رسول احمدی، مهرداد خطایی، رضا هدایت، رضا بانگیز، آن الی وکیلی، پروین هانی طبایی، جمال عرب زاده، یوسف شریف کاظمی، یاسمین مردانی، الهام رادفر، مهدی حمیدی، فرحناز رحمتی، شیوا سرلک، پانته آ بیات مختاری، کریم بخشی، مهدی گودینی، احسان خاکسار حقانی هستند که هر کدام بین ۲ تا ۷ اثر را از یک تا ۳۴ ادیشن ارائه کرده‌اند. 

در کنار هنرمندان پیشکسوت و نامدار این حوزه نمایشگاه تبادل آثار چاپ دستی هنرمندان ایرانی و چند کشور دیگر از جمله بلژیک هم برپاست. 

هنرمندان ایرانی حاضر در این بخش شامل مائده اکبری، نازنین عنایت، فرشته فردوسی، دنیا گرجی، هدیه حیدری، کیمیا کاظمی، دنیا خواجگانی، خاطره لطفی، فرحناز رحمتی، آن الی وکیلی، مینو یل سهرابی، آتوسا تقی پور، مرجان خرم گلکاران، شیدا گرجی دوز، خاطره لطفی، کیمیا کاظمی، ثریا کلبدی نژاد، مژده سوری، مریم یسلیانی هستند. 

همچنین این روزها در سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر کارگاهی نیز در دو بخش چاپ فلز و لیتوگرافی برپا است. برپایی پنج کارگاه چاپ فلز، چاپ لینو در جشنواره و نمایش فیلم‌هایی نیز از تکنیک‌های این چاپ و همچنین آموزش کاغذسازی این روزها توسط استادانی از تهران و شهرستان‌ها در جشنواره برگزار می‌شود. 

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر تا ۳۰ بهمن به کار خود ادامه می‌دهد و بازدید از نمایشگاه این جشنواره به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۸ هر روز و همچنین مجازی در دسترس است.

پیشکسوتان جشنواره تجسمی فجر هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر