کد خبر: 1036131 A

داستان «کهکشان نیستی» بر اساس زندگی آیت‌الله سیدعلی قاضی‌طباطبایی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، داستان «کهکشان نیستی» نوشته «محمدهادی اصفهانی»، بر اساس زندگی آیت‌الله سیدعلی قاضی‌طباطبایی منتشر شد.

این کتاب در ۵۵۸ صفحه و با قیمت ۸۸ هزار تومان از سوی نشر فیض فرزان منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نویسنده «کهکشان نیستی» در مقدمه این کتاب اشاره کرده که به دلیل شخصیت حساس مرحوم قاضی متعهد بوده که از گزاره‌های مستند استفاده کند و بنابراین تمام آنچه در کتب ذکر شده یا از اساتید به صورت سینه به سینه نقل شده را در این کتاب گردآوری کرده و به آن چینش داستانی داده است.

«کهکشان نیستی» داستان حیات مرحوم قاضی را از ۲۷ سالگی ایشان، سال به سال جلو می‌برد تا خواننده را با افکار و بیانات او و بسیاری از عرفای بزرگ تاریخ آشنا کند.

در پشت جلد کتاب می‌خوانیم: خشم استاد را کمتر دیده بودم، اما انگار احساس کردم به ناگاه آتشفشانی از جوشش خشم و غیرت از دریچه مردمک‌هایش در حال فوران است و رگ‌های چشمانش به طرز غریبی به خون نشسته. در این هنگام بود که ناگهان نوری از قلب او همچون صاعقه‌ای آسمان شکافت و بیرون آمد و پرده‌های زمان و حجاب‌های مکان را درهم پیچید و تجلی قدرت الهی و نفوذ قلبی ولی‌الله را به عمق ثابتات تاریخ به نمایش گذاشت. تک تک ما در برابر دیدگان حیرت‌زده‌مان بیابانی را مشاهده کردیم که گرداگرد آن را سپاهیانی با نیزه‌های بلند و شمشیرهای بران احاطه کرده و سید و سالار شهیدان و یارانش در میان آ‌نان به خاک و خون کشیده شده بودند. در این میانه از این کشف و از این ارائه حقیقت به دستان تصرف یک ولی‌ الهی، آن جماعت منکر حقیقت، منظره‌ای از مناظر خونین عاشورا را مشاهده کردند و همچون طوفانی کوبنده که ارواح را از اعماق بدن‌ها بیرون می‌کشد، همه از شدت و از هیبت بر زمین افتاده و بی‌هوش شدند و من در آن پرده شگفت‌انگیز از شهود، کشف به آن گودال اسرارآمیزی دوخته بودم که ازل و ابد را در خویش فرومی‌کشید و در کیان 18 هزار عالم هستی، نور حقیقت و جریان عشق منتشر می‌کرد...

معرفی کتاب کهکشان نیستی محمدهادی اصفهانی آیت‌الله سیدعلی قاضی‌طباطبایی نشر فیض فرزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر