کد خبر: 1035981 A

نماینده اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کرمان از آغاز به‌کار سه اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان بافت به‌مناسبت دهه فجر خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، علی نجفی‌نژاد (نماینده اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کرمان) از آغاز به‌کار سه اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان بافت به‌مناسبت دهه فجر خبر داد. 

نجفی‌نژاد عنوان کرد: این اقامتگاه‌ها با حضور معاون امور اقتصادی استانداری و فرماندار این شهرستان با هزینه‌کردی بالغ‌بر ۱۷میلیارد ریال شروع به‌کار کردند.

او با بیان اینکه با راه‌اندازی این اقامتگاه‌ها برای ۱۰ نفر شغل ایجاد می‌شود، اظهار کرد: واحدهای اقامتی مذکور در روستاهای گریغان، دشتاب و آسیاب جفت واقع شده است. 

نماینده اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان در ادامه از بازدید فرماندار شهرستان بافت از قلعه اسلام‌آباد خبر داد و گفت: این بازدید به‌منظور تخصیص اعتبار از سوی فرمانداری برای مرمت و بازسازی قلعه مذکور انجام می‌شود، امیدواریم برای بناهای تاریخی دیگر این شهرستان که نیاز به مرمت دارند همکاری مسئولان بومی را داشته باشیم.

او خاطر نشان کرد: خوشبختانه مرمت و احیای بناهای تاریخی جزو اولویت‌های فرمانداری این شهرستان قرار گرفته است که جای قدردانی و تشکر دارد.

کرمان اقامتگاه بومگردی شهرستان بافت اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر