کد خبر: 1035094 A

اولین «پست‌موزه‌ مدرسه» جهان در ساختمان تاریخی پست به‌مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.

به ‌گزارش ایلنا، اولین «پست‌ موزه‌ مدرسه» جهان در شهر رشت با حضور رمضانعلی سبحانی‌فر (معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)، محمدرضا احمدی و سیدعلی آقازاده (نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی)، مسعود حلاج‌پور (مدیرکل استان) و مهدی سبحانی (مدیر کل پست) افتتاح شد. 

 معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح این طرح با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای راه‌اندازی اولین «پست‌موزه‌مدرسه» جهان، گفت: امروزه هویت ایران با میراث و فرهنگ غنی آن در سطح دنیا شناخته می‌شود و پست یکی از نمونه‌های تمدن غنی ایرانیان از دیرباز بوده است.

سبحانی‌فر معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: میراث پست در گیلان با توجه به قدمت تاریخی آن به‌عنوان شاه‌راه ارتباطی ایران با سایر کشورهای منطقه از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. از این‌رو با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شاهد راه‌اندازی اولین «پست‌موزه‌مدرسه» جهان در ساختمان تاریخی پست رشت هستیم و در آینده با تکمیل این زنجیره فرهنگی امیدواریم شاهد انتقال تمامی اشیای تاریخی مرتبط با صنعت پست گیلان به این موزه‌ها باشیم. 

مسعود حلاج‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان نیز با تبریک ایام مبارک دهه فجر ضمن تقدیر از تلاش‌ها و همکاری‌های اداره‌کل پست استان در راه‌اندازی این مجموعه فرهنگی، عنوان کرد: راه‌اندازی موزه‌ها خصوصا موزه‌های تخصصی به‌عنوان اصلی‌ترین درگاه ارتباطی بین نسل‌های مختلف نقش بزرگی را در پیشرفت فرهنگی ملت‌ها ایفا می‌کند که خوشبختانه با تلاش‌ها و همکاری‌های معاونت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین مجموعه اداره‌کل پست استان امروز شاهد افتتاح اولین «پست‌موزه‌مدرسه» جهان در رشت هستیم. 

او همچنین با تشکر از همکاری شهرداری رشت در ایجاد یک زنجیره فرهنگی در محدوده بافت تاریخی رشت، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همکاری شهرداری رشت امیدواریم به‌زودی شاهد استفاده بهینه فرهنگی از ساختمان‌های ارزشمند محدوده پیاده‌راه فرهنگی میدان شهرداری رشت به‌عنوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم فرهنگ‌دوست این شهر باشیم.

دهه فجر موزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح رشت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساختمان تاریخی پست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر